Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
redakcja@menmeet.pl
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: kontakt@premiumeo.pl
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jakie ciasta na wesele są najlepsze?

Jakie ciasta na wesele są najlepszą propozycją? Te słodkie łakocie już na stałe wpisały się na stałe do menu weselnego, nawet jeżeli na własną rękę decydujemy się o zorganizowaniu imprezy w przydomowym ogródku. Ciasta weselne stają się także podziękowaniem dla gości, którzy na wyjściu otrzymują słodki upominek od Pary Młodej. Ile taka przyjemność będzie kosztować? Na jakie łakocie dokładnie się zdecydować?

Cena za ciasta weselne

Ile płaci się za ciasta weselne? To zależy od tego, gdzie Para Młoda będzie urządzała imprezę.

Często na sali weselnej ciasta weselne już wliczone są w cenę pakietu weselnego. Nie ma dokładnie napisane, ile kosztuje poszczególna porcja ciasta. Sale weselne przeliczają własne pakiety w skład których może wejść (ale nie musi) ciasto. Przy czym czasem mamy do czynienia z kilkoma pakietami. Zawsze należy bardzo dokładnie przeczytać, co też mamy w poszczególnych ofertach, ponieważ może się okazać, że najtańszy pakiet nie ma w ogóle przykładowo ciasta lub ma jego znikomą ilość. Może się okazać, że droższy pakiet będzie bardziej opłacalny. Są także przypadki, kiedy sala może policzyć osobno za obecność ciasta na wesele. Niektórzy przeliczają to jako za osobę (przykładowo od 6 do 12 zł na osobę). Niekiedy ceny podawane są za blachę. I tak przykładowo blacha 30x40cm może kosztować od 50 do 100zł. Dokładna cena zależna jest od zawartości. Zamawiając w profesjonalnej cukierni tort razem z ciastem można liczyć na obniżenie ceny jednostkowej za poszczególne łakocie.

Zobacz także:  Tort z babeczek na wesele? Dlaczego nie!

Ilość ciasta weselnego

Ile ciasta należy mieć? To wszystko zależy od liczby gości spodziewanej na imprezie. Przyjmuje się, że na jedną osobę zamawia się ok 3 kawałków ciasta. Wliczając w to dzieci. Czasem dziecko zje więcej niż osoba dorosła. Na to nie ma reguły. Profesjonalne cukiernie mając jedną, duża blachę są w stanie ukroić z niej ok. 50 kawałków ciasta. Aczkolwiek jest to też zależne od deseru z jakim mamy do czynienia.

Jeżeli ktoś myśli o tym, aby podarować swoim gościom ciasto na „do widzenia”, powinien pomyśleć o osobnym złożeniu zamówienia Przyjmuje się, że jedna rodzina (osoby zamieszkujące w gospodarstwie domowym) dostają po ok.6 kawałków ciasta w jednej paczce. Przy czym, jeżeli w jednym gospodarstwie domowym zamieszkują dwie rodziny, to dla każdej z nich należy przygotować osobną paczkę z ciastem weselnym.

Własne ciasto weselne

Tak, ciasta weselne mogą spowodować pojawienie się większych, dodatkowych kosztów. Czy można je obniżyć? Tak, ale tylko wtedy, kiedy imprezę urządzamy poza profesjonalną salą. W restauracjach, hotelach, domach weselnych organizatorzy nie zgadzają się na wniesienie tzw.”domowych” ciast ze względów bezpieczeństwa. Jeżeli impreza odbywa się z kolei w przydomowym ogrodzie, to można poprosić rodzinę o pomoc. W zależności od ilości osób uczestniczących, przygotuje się kilka blach ciasta, które wyłoży się na stół. Imprezy składkowe są coraz bardziej popularne. Może w tym przypadku nie będzie się prosiło gości o dania główne, sałatki, itd. Ale na pewno znajdą się chętne osoby, które będą chciały pomóc w przyrządzaniu ciasta na weselne przyjęcie.

Zobacz także:  Ścianka za młodymi - jaką dekorację wybrać na swoje wesele?

Jakie ciasta na wesele?

O gustach się nie dyskutuje, bowiem każdy lubi coś innego. Para Młoda nie będzie w stanie zadowolić gustów wszystkich gości, dlatego w zdecydowanej mierze powinni oni zwracać uwagę na to, co oni sami lubią. Jeżeli kobieta i mężczyzna ma odmienny gust, to warto wybrać sprawiedliwie – po połowie! Są pewne standardy, jeżeli chodzi o ciasta weselne, które zawsze smakują gościom. Na pewno zalicza się do nich sernik pieczony lub z lodówki. Hitem są ciasta z galaretką i dodatkiem owoców (w szczególności w sezonie letnim, kiedy pod ręką mamy świeże owoce). Wśród ciast weselnych powinno znaleźć się ciasto drożdżowe z owocami (np. śliwki, jabłuszko). Ciekawym, aczkolwiek lekko nowoczesnym akcentem, na pewno będzie tiramisu. Coraz więcej Par Młodych myśli o tym, aby na swoich stołach położyć uwielbiane przez wszystkich babeczki – muffiny, specjalnie dekorowane na tą wyjątkową okazję.