Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Tort z babeczek na wesele? Dlaczego nie!

Tort to już niemalże obowiązkowa pozycja na weselnym stole. Niegdyś straciły one nieco na popularności, głównie na skutek braku ciekawych pomysłów cukierniczych na idealny tort weselny. Dziś torty nie tylko wróciły do łask, lecz pary młode wręcz prześcigają się w tworzeniu coraz to ciekawszych projektów tortów, które wykona dla nich profesjonalny cukiernik. W poszukiwaniu idealnego tortu weselnego warto rozważyć taki, który będzie wykonany z samych babeczek.

Zalety tortu z babeczek

Tort wykonany z samych babeczek nie zyskał jeszcze na polskich weselach ogromnej popularności, głównie przez przywiązanie do tradycyjnej formy podawania tego specyficznego wypieku. Dlatego też wybierając tort z babeczek z pewnością zachwycimy gości, którzy na długo zapamiętają wjeżdżającą na salę weselną babeczkową wieżę. Warto także wymienić inne zalety tortu z babeczek:

  • możliwość lepszego dopasowania ilości ciasta do ilości gości – w ten sposób unikniemy marnowania jedzenia. Możemy przyjąć, że każdy gość dostanie jedną bądź dwie babeczki, a do tego zamówić kilka w zapasie,
  • tego rodzaju tortu nie trzeba kroić, zatem nie ulega on zniszczeniu,
  • goście mogą sami częstować się wypiekami, a ich nałożenie na talerze przez obsługę nie jest tak czasochłonne, jak w przypadku tradycyjnego tortu,
  • babeczki o wiele łatwiej przechowywać niż standardowy tort.

Tort z babeczek – jakie babeczki wybrać?

Zamawiając tort para młoda zwykle myśli o innym wypieku niż tradycyjny biszkopt przekładany kremem śmietankowym. Decydując się na tort z babeczek nie trzeba rezygnować z pomysłów i ciekawych rozwiązań. Babeczki są bowiem na tyle wdzięcznym wypiekiem, że dają bardzo szerokie pole do popisu. Para może więc zdecydować się na jednolity wygląd tortu, lecz równie dobrze każde piętro może być wykonane z innego rodzaju babeczek. Przy tortach weselnych idealnie sprawdzają się babeczki niskie, które udekorowane są kleksem bitem śmietany bądź kremem, a do tego ciekawie ozdobione. Unikajmy jednak słodkich, kolorowych mas, którymi babeczki zostaną polane – choć wyglądają one bajkowo, ich słodycz może okazać się trudna do przełknięcia dla gości weselnych.

Tort z babeczek – cena

Ceny tortów weselnych do najniższych nie należą, jednak ostateczna wartość, jaką przyjdzie parze młodej zapłacić, zależy głównie od ilości zaproszonych gości. Z pewnością zapłacimy mniej, jeśli dla każdego z gości zostanie przewidziana jedna babeczka, jednak w przypadku mniejszej ich liczby tort może okazać się nieco ubogi. Konieczne będzie więc domówienie większej ilości babeczek, co znów zwiększy koszty. Zwykle za jedną babeczkę trzeba zapłacić od około 8 zł do nawet 15 zł. Cena zależy głównie od:

  • smaku babeczek – najtańsze są zwykłe, biszkoptowe babeczki,
  • sposobu dekoracji – wymyśle dekoracje i dodatki zwiększają cenę,
  • marki cukierni – im bardziej rozpoznawalna, tym cena wyższa.

Rachunek jest więc stosunkowo prosty – wystarczy pomnożyć jednostkową cenę babeczki i ilość gości. Tymczasem cena tradycyjnego tortu również zależy od ich liczby, jednak młoda para za tort w zależności od jego wagi. Nie oznacza to wcale, że tradycyjny tort okaże się tańszy – wszystko zależy bowiem od dodatków.

Czy każda cukiernia wykona tort z babeczek?

Młode pary zwykle zamawiają tort w restauracji, w której planują przyjęcie weselne. Jest to wygodne, bowiem nie trzeba martwić się o transport ciasta do miejsca przyjęcia. Tymczasem zamawiając tort z babeczek zwykle musimy udać się bezpośrednio do cukierni, bowiem restauracje oferują zwykle tradycyjne torty. Transportem tortu z babeczek może, a nawet powinna zająć się cukiernia. Problemem może być jednak znalezienie takiej, które zechce wykonać dla nas taki tort. Powód jest prosty – torty z babeczek nie są jeszcze na tyle popularne, żeby znalazły się w ofercie każdej cukierni. Z pewnością znalezienie takowej będzie łatwiejsze w większych miastach.

Mając przed sobą wybór tortu weselnego dobrze jest zdecydować się na taki, który wykonany będzie z babeczek. Jest to nie tylko ciekawy, ale i bardzo praktyczny pomysł, a do tego tort z pewnością zasmakuje wszystkim gościom i parze młodej.