Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Noc poślubna – jak powinna wyglądać a jak wygląda?

Noc poślubna to wyjątkowy moment dla w życiu Pary Młodej, gdyż po raz pierwszy spędzają ja jako małżeństwo, z myślą że tak już będzie do końca, pary które nie współżyły ze sobą przed ślubem to właśnie tej nocy pierwszy raz konsumują swój związek. Jednakże obecnie czasy zmieniają się coraz bardziej, dlatego wielu świeżo upieczonych małżonków ma za sobą już niejeden akt miłosny, a niektóre Pary Młode mieszkają ze sobą od dłuższego czasu!

Jak dawniej wyglądały noce poślubne?

Warto zaznaczyć, iż dawniej noc poślubna nie oznaczała wydarzenia, w którym małżonkowie mogli przeżywać swoją intymną chwilę, dotyczyło to wszystkich warstw społecznych bez wyjątku. Natomiast w dzisiejszych czasach trudno jest to sobie wyobrazić, aczkolwiek były to wydarzenia publiczne, którym towarzyszyli najważniejsi dostojnicy państwowi, chodzi tutaj przede wszystkim o głowy koronowane. Wiele osób zastanawia się skąd była potrzeba obecności świadków podczas takiego wydarzenia? Bowiem skonsumowanie małżeństwa było potwierdzeniem jego zawarcia, a cały rytuał był niebywałą okazją dla żartów, których podczas innych okazji nie przystało wypowiadać w kierunku rządzących czy monarchów. Niestety dla małżonków była to bardzo żenująca sytuacja, tym bardziej, że rano dokonywano dokładnego sprawdzenia wiarygodności całej procedury, między innymi oglądano prześcieradło a także sprawdzano koszulę Panny Młodej!

Noc poślubna w dzisiejszych czasach 

W obecnym czasie trudno sobie wyobrazić, aby noc poślubna miała podobny przebieg jak dawniej, czasy bardzo się zmieniły, Para Młoda nie musi zapraszać do swojej sypialni świadków. Dzisiaj wydarzenie to nie przypomina w żaden sposób niczego z dawnych rytuałów, przede wszystkim jest to pierwsza wspólna noc pary jako małżeństwa, dlatego warto należycie zadbać o jej odpowiednią oprawę. Tradycja mówi, iż Panna Młoda powinna pierwsza wejść do łóżka, według przesądów Pan Młody powinien ściągnąć podwiązkę z nogi swojej żony za pomocą zębów, bowiem takie rozwiązanie ma zapewnić udane życie seksualne małżonkom.

Noc poślubna – odpoczynek po weselu

Noc poślubna obecnie oznacza przede wszystkim odpoczynek, bowiem stres i zmęczenie, które są związane z organizacją zarówno ślubu jak i wesela dają się Młodym Parom bardzo we znaki, dlatego po zakończeniu całej uroczystości, jedyne na co mają ochotę to odpoczynek oraz sen. Warto dodać, iż coraz częściej małżonkowie decydują się na tzw. „przełożenie ” nocy poślubnej na inny dzień, ponieważ dziś niewiele osób jest mocno przywiązanych do tradycji, dlatego do kwestii nocy poślubnej podchodzą bardzo swobodnie.

Noc poślubna – warto skupić się na na sobie

Noc poślubną należy spędzić wedle własnego uznania, gdyż jest to wielki dzień, jedyny w swoim rodzaju i oryginalny, zatem jak zostanie spędzony zależy tylko i wyłącznie od samych małżonków! Nie warto sugerować się żadnymi radami, ponieważ jest to wasz dzień, i to Wy powinniście zdecydować jak go wykorzystacie. Przede wszystkim zwróćcie uwagę na siebie, zaleca się aby wyłączyć wszelkie urządzenia elektryczne typu: smartfony oraz komputery. Warto zasłonić rolety i robić to na co się ma ochotę, i nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o akt miłosny, bowiem zarówno miłosne uniesienia jak i wspólny odpoczynek pod kocem czy oglądanie prezentów jest wielkim wydarzeniem, gdyż robicie to razem! W sytuacji kiedy przed ślubem mieszkaliście już razem, najlepszym rozwiązaniem jest spędzenie nocy poślubnej w hotelu, aby nie myśleć o żadnych obowiązkach i codzienności, a na stare śmieci wrócić za kilka dni.

Sposoby na gorącą noc poślubną

Należy pamiętać, iż symbolika nocy poślubnej mimo że wraz ze zmianą obyczajów uległa także wielu zmianom, nadal ma bardzo duże znaczenia dla Par Młodych. Świeżo upieczeni małżonkowie dokładają wszelkich starań, aby chwile po opuszczeniu weselnego przyjęcia nie ograniczały się tylko do zrzucenia ślubnych strojów i wskoczenia do łóżka. A więc jak sprawić aby małżeńska noc była wyjątkową, niezapomnianą i gorącą chwilą?

 1. Flirtowanie- warto rozpocząć już podczas ślubu i kontynuować przez cały dzień, jest to bowiem jeden z najlepszych sposobów na powolne, stopniowe zwiększanie apetytu na siebie. Do flirtu można zaliczyć: czułe gesty, pikantne słówka, a także ukradkowe spojrzenia. Przede wszystkim bądźcie skoncentrowani na sobie, a dzięki temu powstanie napięcie, które zostanie rozładowane po zakończeniu uroczystości i zabawy weselnej.
 2. Uwodzicielski zapach- zaleca się aby pokój, w którym będziecie spędzać noc poślubną został wypełniony urzekającą wonią, dlatego warto skropić pościel oraz ręczniki specjalnymi olejkami eterycznymi. Fajnym pomysłem jest również zapalnie świec zapachowych, dzięki czemu uzyskacie jeszcze lepszy nastrój, szczególnie poleca się zastosowanie drzewa sandałowego lub lawendy, które działają podniecająco.
 3. Odpowiedni rodzaj muzyki- doskonałym rozwiązaniem jest wcześniejsze przygotowanie romantycznych utworów, które również stworzą odpowiedni nastrój. Zmysłowym tańcem można zapoczątkować gorącą, niezapomnianą noc.

Noc poślubna – jakie inne metody zastosować aby była niezwykła?

Sposobów na niezapomnianą noc poślubną jest naprawdę mnóstwo, warto z nich skorzystać aby ta chwila była jedyną w swoim rodzaju. Metody które Para Młoda może wykorzystać to między innymi:

 • seksowna bielizna- każda Panna Młoda doskonale wie, iż seksowna bielizna doskonale działa na faceta, warto sprawić sobie coś gorącego, czego jeszcze nigdy nie miałaś na sobie
 • jak to mówią „Przez żołądek do serca”- warto dodać, iż nie chodzi tutaj o przygotowywanie bardzo skomplikowanych posiłków, wystarczą drobne przekąski, którymi będziecie mogli się nawzajem karmić w łóżku, warto wykorzystać do tego owoce takie jak: truskawki, winogrona, melon, a także krem czekoladowy oraz szampan. Jest to idealne rozwiązanie, gdyż owe produkty znacznie podkręcają poziom testosteronu, który jest odpowiedzialny za popęd seksualny
 • relaksujący masaż- zestresowani i zmęczeni wielogodzinną zabawą sprawcie sobie miły i relaksujący masaż, zaleca się zastosowanie specjalnych wonnych olejków, które pobudzą wasze zmysły
 • właściwe przygotowanie pokoju na romantyczne chwile- w tej kwestii bardzo istotne jest zarówno odpowiednie oświetlenie jak i pachnące kwiaty oraz delikatna muzyka, poprzez takie rozwiązanie już po przekroczeniu progu można zacząć się wzajemnie uwodzić
 • erotyczne zabawki w prezencie- dobre pomysł jeśli macie poczucie humoru i lubicie niespodzianki w łóżku, w tym przypadku warto wykazać się pomysłowością a dzięki temu ta wyjątkowa noc okaże się świetną zabawą
 • wspólna kąpiel- relaksacyjna kąpiel w pachnącej pianie to także idealny czas na rozmowę o waszym związku, jest to również dobry pomysł na grę wstępną

Jak naprawdę wygląda noc poślubna?

Oczywiste jest, iż noc poślubna to ma być najszczęśliwszy dzień w życiu z niezapomnianym zakończeniem, jednak okazuje się że w większości Pary Młode nie konsumują swojego związku w tą wyjątkową noc. Czym jest to spowodowane? Bowiem według przeprowadzonych badań najczęstszym powodem jest zbyt silne upojenie alkoholowe Pana Młodego a w przypadku Panny Młodej duże zmęczenie. Wśród innych powodów można wymienić także:

 • dzieci, którymi trzeba się opiekować
 • zabawa do rana z gośćmi weselnymi
 • podróż poślubna, która rozpoczyna się zaraz po weselu
 • kłótnie nowożeńców (choć rzadko ale się zdarzają)

Noc poślubna to wyjątkowa chwila, warto zatem odpowiednio się przygotować i zadbać o to, aby ją jak najlepiej przeżyć!