Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

W co zapakować upominki, aby nie zanieczyszczać środowiska? TOP 3 pomysły

Produkcja śmieci zanieczyszcza planetę. Okazuje się, że nawet organizacja urodzin, ślubów czy święta przyczynia się do zwiększenia ilości zanieczyszczeń — nie nie musi tak być. Pakowanie prezentów w jednorazowe torby czy papiery, które nie są ekologiczne, to już przeszłość. Można je bowiem z powodzeniem zastąpić ciekawszymi propozycjami.

W co zapakować prezenty?

Prezenty możesz zapakować w:

  1. Szklane opakowania — umieścisz w nich praktycznie każdy produkty. Zadbaj jedynie o to, aby nie uszkodzić słoika, i gotowe. Możesz wybrać produkt o dowolnym wymiarze i kształcie. Ten w przyszłości posłużyć np. jako wazon lub dekoracja.
  2. Drewniane pudełko — jego rozmiar i specyfikację dostosujesz do konkretnego upominku. W przyszłości solenizant będzie mógł wykorzystać pudełko do przechowywania zdjęć czy innych pamiątek.
  3. Woreczki z różnych materiałów — woreczki fuksja i w innych odcieniach sprawdzą się do pakowania różnych rzeczy: od tych drobnych, po te o znacznych gabarytach. Ich rozmiar oraz właściwości nadają im uniwersalnego charakteru.

W ostatnich latach największą popularnością cieszą się woreczki. Można je prać, więc mają wielorazowy charakter. Co więcej, te w intensywnych kolorach, jak np. fuksja, wyglądają niezwykle estetycznie. Można dobrać ich barwę np. do gustu solenizanta.

Woreczki fuksja i ich właściwości

Na rynku znajdziesz woreczki fuksja z organzy. Materiał jest lekko przezroczysty, ale intensywny barwnik sprawia, że ciemnoróżowy odcień jest wyraźny. Sama organza jest materiałem, który ceni się przede wszystkim za estetykę i funkcjonalność. Nie gniecie się, nie pojawiają się na niej odkształcenia, dlatego zawsze prezentuje się elegancko. Dzięki temu, że całość jest częściowo transparentna, woreczek ukazuje, co znajduje się w jego wnętrzu. Możesz więc umieścić w nim dekoracje, suszone zioła czy słodycze. Będą jednocześnie widoczne i posegregowane, dzięki czemu przestrzeń będzie wyglądać na uporządkowaną. Z kolei drobne upominki w przezroczystym woreczku wzbudzą uśmiech na twarzy gości i będą dla nich miłą pamiątką np. z przyjęcia weselnego.

Każdy z dobrej jakości woreczków jest wyposażony w ściągany sznureczek, który pełni dwie funkcje: estetyczną i użytkową. Przede wszystkim zdobi produkt. Jest subtelnym dodatkiem, który możesz zawiązać np. w kokardę, tworząc tym samym prezent np. z okazji urodzin. Sznurek zabezpiecza również zawartość sakiewki przed rozsypaniem się. Dzięki temu możesz w niej umieścić nawet drobne rzeczy bez obaw o to, że wypadną i się zgubią.

Jak wykorzystać woreczki fuksja?

Woreczki fuksja możesz wykorzystać nie tylko do pakowania prezentów, ale i do:

  • stworzenia zapachowych kieszonek do szafy czy przedpokoju, a nawet do salonu – wystarczy umieścić w woreczku np. lawendę lub inne suszone zioła, a zapach będzie się roznosił, odstraszając przy tym mole;
  • przygotowania upominków dla gości wesel i innych uroczystości – w woreczkach z organzy umieścisz słodycze, sypane herbaty, drobne kosmetyki czy zawieszki;
  • domowych zabaw sensorycznych z najmłodszymi – wystarczy włożyć do woreczka fuksja np. groch czy makaron, aby zaciekawić malucha i pomóc mu się rozwijać;
  • segregacji biżuterii – woreczki są idealne do przechowywania pierścionków, bransoletek czy kamieni;
  • przygotowania świątecznych dekoracji – wystarczy włożyć do środka bombki, jajeczka wielkanocne i umieścić je na stół.

Sakiewki występują w różnych rozmiarach: m.in. 8 x 10 cm, 11 x 14 cm, 15 x 20 cm czy 22 x 30 cm, a także kolorach. Dzięki temu dobierzesz ich parametry do swoich potrzeb.