Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Ścianka za młodymi – jaką dekorację wybrać na swoje wesele?

Dekoracja sali weselnej jest ważnym elementem przygotowania przyjęcia. Kwiaty i dekoracje powinny stylistycznie wpisywać się w motyw przewodni wesela, kolorystycznie nawiązywać do bukietu Panny Młodej. Centralnym i najważniejszym punktem sali jest ścianka za młodymi. Ze względu na to, że to właśnie na Państwa Młodych skierowany jest wzrok gości i ich miejsce jest najczęściej fotografowane, dekoracje powinny być szczególnie przemyślane. Niektóre z nich mogą stać się ozdobą wspólnego domu i pamiątką na długie lata.

Kurtyna świetlna, jako ściana za młodymi 

Kurtyna świetlna to prosty, a jednocześnie efektowny element wystroju ściany za Parą Młodą. Ciepłe światło tworzy romantyczną atmosferę i przyciąga wzrok, nie odwracając uwagi od bohaterów wieczoru.

Lekka, świetlna kurtyna zazwyczaj umieszczana jest na białym tiulowym tle. Połączyć ją można z ciekawymi dodatkami, dzięki czemu sprawdzi się podczas wesel w różnych stylach.

  • Osoby preferujące styl rustykalny mogą dodatkowo ozdobić ścianę zielonymi gałęziami, czy kwiatami, połączyć z zielonymi pnączami.
  • Ci, dla których proste rozwiązania są najlepsze, sięgną prawdopodobnie po wydrukowany napis „Mąż i Żona” lub swoje imiona na prostych tablicach
  • Miłośnicy ozdób i stylu glamour zapewne udekorują ściankę dodatkowo szarfami i balonami. Mogą też postawić na girlandę świetlną składającą się z dużych, ozdobnych lampek.
  • Ci, którzy marzą o tradycyjnym weselu po ślubie kościelnym często wieszają także obraz Świętej Rodziny, otrzymany z tej okazji od rodziców.
  • Nowoczesne ścianki świetlne czasem ozdabiane są ramkami w geometrycznych kształtach

Ścianka za młodymi z kwiatów

Kwiaty zawsze są idealną ozdobą, nie może ich zabraknąć przy dekorowaniu sali weselnej. Udekorowana kwiatami ścianka za młodymi zawsze będzie idealnym dopełnieniem całości. Ciekawą opcją jest udekorowanie całej ścianki kwiatami. Można też postawić na pojedyncze, charakterystyczne kwiatowe ozdoby.

Firmy działające w branży ślubnej oferują wynajem gotowych ścianek, przygotowanych z ciasno ułożonych, sztucznych kwiatów. Dostępne są dekoracje w różnej kolorystyce. Tego typu ścianka sprawdzi się doskonale na weselu w stylu glamour.

Aternatywą dla kwiatów sztucznych są ściany z kwiatów żywych, lub papierowych. W pierwszym przypadku, żywe kwiaty mogą znacznie podnieść koszt organizacji wesela. W związku z ceną żywych kwiatów, często są one traktowane, jako dodatek – ozdoba drewnianego stelaża, płotu lamelowego, dużego koł lub serca nad głowami Państwa Młodych.

Kwiaty papierowe to z kolei niskbudżetowa, ale bardzo ciekawa i pomysłowa ozdoba wesela. Młodzi mogą je kupić, albo wykonać samodzielnie – w technice origami, albo z bibuły.

Zarówno kwiaty żywe, jak i papierowe będą doskonałą dekoracją podczas wesela w stylu rustykalnym. Ścianę z kwiatów można też uzupełnić dodatkowymi ozdobami, wówczas będą nawiązywać do stylistyki glamour. Na takim tle świetnie prezentuje się lustro, ramki ze zdjęciami Młodych, czy drewniane wianki z napisami „Pani Młoda” oraz „Pan Młody”.

Siła w prostocie – ścianka za młodymi w stylu boho

Wesela w stylu boho to jeden z głównych trendów weselnych ostatnich lat. Zarówno suknia Panny Młodej, bukiet, jak i dekoracja sali weselnej są przygotowywane właśnie w takiej stylistyce. Boho ścianki za młodymi można przygotować na wiele różnych sposobów.

Najbardziej popularne jest wykorzystanie ścianki lamelowej (w kolorze surowego drewna, albo pomalwanej na biało) i przymocowanie do niej kwiatów. Zazwyczaj dekoracje wykonuje się z kwiatów żywych, suszonych lub papierowych, rzadko sztucznych. Wyrazistą ozdobą są też gałęzie krzewów lub drzew, pozornie niedbale przymocowane do ścianki.

W styl boho wpisuje się także powieszenie na jednolitym tle długich bukietów z suszonych kwiatów. To bardzo oryginalne i nietypowe rozwiązanie. Do zrobienia takiej ścianki najbardziej pasują kwiaty rodem z łąk i pól.

Z weselem w stylu boho i rustykalnym nieodmienne kojarzy się też drewno. Za ściankę posłużyć mogą stare, stylowe drzwi, drewniana półkolista rama okienna, koło, rama obrazu, czy paleta. Można też wypożyczyć drewnianą ścianę i udekorować ją w dowolny sposób.

Ścianka dla młodych pleciona ręcznie

Niezwykle stylowym i modnym w ostatnim czasie sposobem na udekorowanie ścianki za młodymi jest powieszenie ręcznie robionej makramy. W tym celu można kupić pojedynczą makramę, która po ślubie stanie się ozdobą sypialni, albo wypożyczyć dużą makramową ściankę ślubną. Ręcznie pleciona makrama na tle drewnianej ścianki to kwintesencja stylu boho. Coraz częściej staje się też elementem dekoracyjnym podczas imprez łączących różne stylistyki.

Oprócz makram furorę robią też łapacze snów. Pojedyncze duże ozdoby, lub zestawy łapaczy tworzą niezwykle romantyczną i magiczną atmosferę. Ozdoby wywodzą się od Indian Północnych, którzy uważali je za ważne amulety, mające przepuszczać wyłącznie dobre sny. Dziś ta unikalna, etniczna dekoracja jest chętnie wieszana w sypialniach i nad dziecięcymi łóżeczkami. Na weselach wiszące ozdoby często  zrobione są nie tylko z piór, ale też koralików czy tasiemek w pastelowych kolorach. Te wykonywane przy pomocy szydełka można kupić w pracowniach artystycznych. Z wykonaniem najprostszych ozdób Państwo Młodzi powinni poradzić sobie samodzielnie.

Ścianka za młodymi z ozdobnym banerem

Kakemono to rodzaj ogromnego plakatu, na którym najczęściej znajdują się pięknie wypisane imiona młodych, a także inne, indywidualnie dobrane grafiki i wzory. Zwyczaj wieszania takch banerów przywędrował z Japonii i na dobre zadomowił się w Polsce – zarówno na tradycyjnych weselach, jak i przyjęciach plenerowych. Górna i dolna część Kakemono zabezpieczana jest listewkami, dzięki czemu łatwiej go rozwinąć i powiesić.

Plakat ma też taką zaletę, że może być powtórne wykorzystany podczas fotograficznej sesji ślubnej. Łatwy do przeniesienia i rozłożenia, stanowi spersonalizowane, dekoracyjne tło. Dodatkowo jest piękną, łatwą do przechowywania pamiątką.

Plakat można przygotować samodzielnie, kupić gotowy w sklepie z artykułami ślubnymi, albo poprosić o jego personalizację. Możliwe jest wybranie jednego spośród setek różnych motywów. Dzięki temu łatwo dopasować go do kolorystyki przewodniej wesela.

Zamiast obrazów – słowa

Ścianki ślubne zazwyczaj ozdabiane są sercem, kwiatami, wizerunkami Amorów. Zdarza się jednak, że młodzi zamiast obrazów, stawiają na słowa. Na prostych, dużych tablicach znaleźć można ważne dla młodych małżonków cytaty, fragmenty wierszy, czy piosenek. W najważniejszym dla siebie dniu chcą podkreślić to, co jest dla nich rzeczywiście istotne i podzielić się tym z gośćmi. Tego typu ścianki za młodymi nie są jeszcze powszechne, ale spotykają się z dużym zainteresowaniem.

 

Ścianka za Młodą Parą to bardzo ważny element dekoracji sali. W zależności od tego, na jaki styl dekoracji zdecydują się Młodzi, ścianka może być albo bardzo dekoracyjną i pełna przepychu, albo wręcz przeciwnie – ozdoby są subtelne, delikatne i romantyczne. Ważne, by dekoracje ściany wpisywały się w klimat wesela i stanowiły estetyczne tło dla najważniejszej tego dnia pary.