Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Paznokcie ślubne – wybór idealnej stylizacji na wielki dzień

Ślub jest wyjątkowym wydarzeniem, podczas którego każdy szczegół jest dla nas ważny. Większość decyzji możemy podjąć wspólnie z przyszłym małżonkiem, jednak kwestia wyglądu, szczególnie w przypadku pani młodej jest ścisłą tajemnicą. Ta tajemniczość ma ważny cel, ponieważ każda kobieta pragnie olśnić zaproszonych gości, a w szczególności wybranka. Oczywiście, pierwszym elementem przygotowań jest suknia ślubna, a następnie skrupulatnie obmyślamy kwestię makijażu, fryzury, bielizny oraz stylizację paznokci. Wydawać by się mogło że paznokcie ślubne są drobnym detalem, jednak istnieje kilka powodów, dla których warto dobrze przemyśleć ich stylizację. Przede wszystkim, należy wziąć pod uwagę fakt, że to właśnie szczegóły nadają całości charakteru i to dzięki nim jesteśmy w stanie stworzyć swój niepowtarzalny, urzekający wizerunek ślubny. Dodatkowo, musimy również pamiętać, że paznokcie będą widoczne na zdjęciach, tym bardziej, że wielu fotografów wykonuje wówczas sentymentalne kadry dopiero co ozdobionych obrączką dłoni. Jeśli jednak zastanowimy się nad poniższymi kwestiami, wybór paznokci ślubnych będzie łatwy.

Paznokcie ślubne – manicure żelowy, hybryda, czy klasyczny lakier?

Spośród obecnych metod stylizacji paznokci mamy kilka wariantów, które możemy wybrać wedle własnych preferencji. Zasadniczą kwestią, która wymaga przemyślenia jest trwałość stylizacji. W przypadku klasycznego lakieru do paznokci jest ona oczywiście najmniejsza. Z tego powodu, paznokcie pomalowane klasycznym lakierem będą stylizacją na jeden wieczór. Warto jednak pamiętać, że z tego rozwiązania powinny korzystać panie, które regularnie używają lakierów do paznokci, dzięki czemu wiedzą, jak długo lakier utrzymuje się na ich płytce. Brak wiedzy w tej kwestii może skutkować odpryśnięciem lakieru nawet przed zakończeniem imprezy. Jeśli jednak zależy nam na większej pewności, że nasze paznokcie ślubne przetrwają wesele i będziemy się mogli cieszyć tą wyjątkową stylizacją na długo po nim, warto rozważyć kwestię manicure’u hybrydowego. Stylizacje paznokci wykonane hybrydą utrzymują się od dwóch do trzech tygodni, dlatego idealnie sprawdzą się u panien młodych, których wesele będzie odbywało się dwa dni. Hybryda jest świetnym rozwiązaniem w przypadku, kiedy nasze paznokcie są ładne, zadbane, a ich długość jest dla nas zadowalająca. O wiele większą trwałość zapewnia manicure żelowy, który utrzymuje się do około czterech tygodni. To sprawia, że takie rozwiązanie jest idealne dla pań, które po weselu wybierają się w podróż poślubną, bądź chcą cieszyć się paznokciową pamiątką jeszcze na długo po ślubie. Dodatkowo, metoda żelowa pozwala na uzyskanie dowolnej długości paznokcia, co sprawia, że wiele przyszłych panien młodych wybiera właśnie to rozwiązanie.

Paznokcie ślubne – własnoręczne wykonanie, czy wizyta w salonie?

Lampa do utwardzania paznokci jest już obecna w wielu domach, dlatego własnoręcznie wykonane paznokcie żelowe, a tym bardziej hybrydowe nikogo nie dziwią. Wiele pań, które tworzy swoje własne stylizacje paznokci zastanawia się, czy manicure na ten specjalny dzień zrobić samodzielnie, czy też skorzystać z usługi stylistki paznokci. Wszystko zależy od stopnia naszych umiejętności oraz od tego, jak czujemy się w paznokciach wykonanych przez nas samych. Często nasze ukryte talenty sprawiają, że samodzielnie wykonane paznokcie nie różnią się niczym od tych wykonanych przez stylistkę. W przypadku ślubu, warto spojrzeć na kwestię paznokci z nieco innej perspektywy. Mianowicie, jest to dzień wyjątkowy i mamy się wówczas wyjątkowo czuć. Z tego powodu, kwestię stylizacji paznokci ślubnych można potraktować podobnie do makijażu, czy też fryzury – mimo, że każda kobieta potrafi się uczesać i zrobić makijaż, chcemy wyglądać perfekcyjnie i dać pole do popisu profesjonalistom. Należy jednak pamiętać, by salon kosmetyczny, w którym wykonamy paznokcie ślubne dobrze jest sprawdzić na podstawie opinii klientek lub też „na własnej skórze” na jakiś czas przed weselem. Taka przezorność zminimalizuje konieczność wykonania ponownej stylizacji, kiedy okaże się, że nie jesteśmy zadowolone.

Paznokcie ślubne – kolor

Prawdziwym wyzwaniem w kwestii paznokci ślubnych jest wybór odpowiedniego koloru. Do niedawna stylizacje ślubne opatrzone były delikatną klasyką w stylu stonowanych kolorów, bądź frencza. W chwili obecnej, wśród panien młodych pojawia się coraz większa ochota na wyłamanie się z tego stereotypu i postawienie na mocny, czasem również ciemny kolor. Mimo wszystko, delikatne stylizacje paznokci mają się całkiem dobrze, a akcenty kolorystyczne mogą być dodane w postaci zdobień.

Manicure francuski i babyboomer

Ze względu na to, że dominującym kolorem wśród kreacji panien młodych są odcienie bieli, manicure francuski bardzo dobrze odnajduje się na paznokciach ślubnych. Płytka paznokcia podkreślona lekkim beżem, bądź naturalnym różem i nieskazitelnie biała końcówka to synonim delikatności, który bardzo pasuje do wizerunku świeżo upieczonej małżonki. Takie paznokcie są bardzo subtelne i wyglądają na wyjątkowo zadbane. Inną odsłoną tej stylizacji może być babyboomer, który tym różni się od frencza, że granica pomiędzy bielą końcówki, a kolorem bazowym jest mocno zatarta. Babyboomer jest równie delikatny co manicure francuski, a wybór nieco bardziej intensywnego koloru bazowego sprawia, że takie paznokcie pięknie odbijają się na tle białej sukni. Jeśli chcemy dodać takim stylizacjom wyrazistości, możemy wzbogacić je zdobieniem w postaci cyrkonii, pyłku do paznokci, brokatu, koronki, a nawet kolorowych malowanek. Takie zdobienie może być nawiązaniem do weselnych kwiatów będących dekoracją sali.

Niebanalne stylizacje w kolorach nude

Naturalne kolory w postaci pudrowego różu, beżu, czy też mlecznej bieli, zwane przez stylistki nudziakami to prawdziwy paznokciowy hit. Takie kolory paznokci pasują do każdego stroju, dlatego bez problemu odnalazły się również w dziedzinie paznokci ślubnych. Nudziaki są bardzo uniwersalne, dlatego w ich przypadku sprawdza się ta sama zasada, co przy frenczu i babyboomerze – dowolne zdobienia mile widziane. W delikatnych kolorach typu nude świetnie odnajdują się panie, które lubują się w minimalistycznej odsłonie paznokci. Są one kwintesencją nieskazitelności i zadbanych dłoni, które tak chętnie pragniemy zaprezentować podczas wesela oraz na sesji ślubnej. Należy też wspomnieć, że subtelnie wykonany manicure będzie również idealną bazą pod ozdobę w postaci obrączki, którą już niebawem będziemy mogły się poszczycić.

Paznokcie w wyjątkowym kolorze

Powyższe przykłady nie są sztywne, a przyszłe panie młode coraz częściej decydują się na wyraziste kolory na paznokciach do ślubu. Jak wybrać kolor paznokci ślubnych? Pomysłów jest kilka, a jednym z nich jest na przykład pomalowanie paznokci na kolor kwiatów, bądź innych akcentów dekoracyjnych obecnych na weselu. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania możemy uzyskać spójność pomiędzy całością oprawy wesela, co z pewnością zauważą wprawne oczy najbardziej spostrzegawczych gości. Odważnym i ciekawym pomysłem jest stylizacja paznokci pod kolor szminki, którą będziemy nosić podczas ślubu. W przypadku bardzo odważnych kolorów warto zasięgnąć opinii drugiej osoby, na przykład stylistki paznokci, bądź skorzystać z dobrej rady świadkowej. Najważniejsza zasada, jaką należy się kierować to własny samopoczucie, ponieważ nawet najpiękniejsze stylizacje nie zaprezentują się dobrze jeśli nie poczujemy się komfortowo.

Paznokcie ślubne – długość

Ostatnią kwestią, nad którą należy się zastanowić jest długość paznokci ślubnych. Najczęściej, panie młode decydują się na długie paznokcie, jednak należy pamiętać również o swojej wygodzie. Jeśli więc na co dzień nie nosimy bardzo długich paznokci, warto na kilka tygodni przed ślubem wypróbować pożądaną długość i przyzwyczaić się do codziennego funkcjonowania. Najlepszą metodą na długie paznokcie jest manicure żelowy, jednak obecnie dostępne są również hybrydy, które przedłużają nieco naturalną płytkę paznokcia. Warto przedyskutować tę kwestię z wybraną stylistką paznokci. Należy pamiętać, że dobrze wykonana stylizacja prezentuje się świetnie nawet w przypadku krótkich paznokci, dlatego długość manicure’u ślubnego nie stanowi żadnej sztywnej reguły.