Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Wesele w tygodniu – plusy i minusy

Wesele w tygodniu nie jest dzisiaj niczym nadzwyczajnym. Wiele par młodych coraz częściej decyduje się na ślub we wtorek, środę czy czwartek. Do tej pory królowały piątki, jednak z każdym rokiem się to zmienia.

Wiele zmian wymusiła sytuacja, z którą mieliśmy do czynienia w ostatnich latach. Wiele par musiało przełożyć swoje wesele ze względu na różnego rodzaju ograniczenia. Właśnie wtedy, podczas wesel w tygodniu, wielu gości stwierdziło „wesele w tygodniu to całkiem niezły pomysł”. I tak zapanowała moda na imprezy weselne w inne dni niż sobota.

Wesele w tygodniu – nie czekajcie 2 lata

“Przykro nam, ale najbliższy termin na wesele w sobotę jest za 2 lata” – taką odpowiedź często słyszą pary młode, które chcą zarezerwować salę. Coraz więcej osób nie chce czekać 24 miesięcy. Zapadła decyzja o zaręczynach, o wspólnym zamieszkaniu więc czas na ślub. Są osoby, które potrafią zorganizować swoje wesele w ciągu 3-4 miesięcy. Da się! Wystarczą dobre chęci. Trzeba się jednak liczyć z tym, że w niektórych kwestiach trzeba będzie pójść na kompromis. Plusem jest na pewno dostępność usługodawców. Często – podobnie jak w przypadku sal – terminy sobotnie mają już zarezerwowane. Mowa oczywiście o najlepszych w branży. Kamerzysta Śląsk, fotograf, DJ, czy zespół na wesele często w soboty od maja do października są niedostępni. Dlatego dużo łatwiej będzie Wam znaleźć dobrego usługodawcę na wesele w tygodniu.

kamerzysta Śląsk

Jakie są plusy wesela w tygodniu?

– Nie będziecie musieli czekać 2 czy 3 lata
– Wesele zorganizujecie taniej, bo sale oferują rabaty lub dorzucają coś gratis np. nocleg dla wszystkich gości
– Wyróżnicie się spośród innych wesel
– Większa dostępność usługodawców. Fotograf, kamerzysta, który stworzy teledysk ślubny czy DJ będą dostępni.

Wśród minusów należy wymienić konieczność tłumaczenia starszym członkom rodziny dlaczego wesele nie odbywa się w sobotę – „jak tradycja nakazuje”, konieczność organizowania urlopów przez gości weselnych.

Wesele zimą

Są też pary, które decydują się na wesele w sobotę, ale zimą. Wówczas sale nie mają już takiego obłożenia. Oczywiście organizują zabawy karnawałowe, andrzejkowe, czy babskie combry, jednak zdecydowanie łatwiej „zaklepać” termin sobotni. Plusem wesela w zimie jest też niepowtarzalny klimat. Jeśli uda Wam się trafić na śnieg, to będziecie mieli klimat jak z bajki. Często goście chętniej przychodzą na zimowe wesela, bo wówczas są spragnieni imprez. W miesiącach letnich mają już przesyt wesel, ponieważ często są na nie zapraszani. Nagromadzenie ślubów czasem może przyprawić o zawrót głowy.

kamerzysta Śląsk

Kamerzysta Śląsk – wybierz najlepszego na wesele w tygodniu

Dla wielu osób filmowanie wesel to zajęcie dorywcze, dodatkowe. Na co dzień pracują w firmach, czy fabrykach. Weekendami zajmują się produkcją filmów ślubnych. Jednak coraz więcej kamerzystów to profesjonaliści, którzy zajmują się tylko tym i poświęcają cały swój czas na produkcje filmowe. Dzięki temu macie gwarancję, że Wasz film będzie – po pierwsze – dobrze zrealizowany, po drugie – zatrudniacie osobę, która skupia się tylko na filmowaniu, po trzecie – gotowy film otrzymacie dużo szybciej. Pełnoetatowy filmowiec ślubny zmontuje film w zdecydowanie krótszym czasie, niż ten, dla którego to zajęcie dorywcze, po pracy.

Podsumowując: plusów wesela w tygodniu jest zdecydowanie więcej. Dlatego jeśli zastanawiacie się nad zabawą np. w środę lub czwartek – śmiało rezerwujcie salę i terminy u usługodawców. Wesele w tygodniu nie jest już niczym niezwykłym. Dziękuję Wam za poświęcony czas i życzę wspaniałej zabawy!