Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Na ile sposobów można złożyć życzenia dla nowożeńców?

Ślub to niesamowicie ważne i pełne emocji wydarzenie, nie tylko dla nowożeńców, ale także dla całej ich rodziny oraz przyjaciół. Wiąże się z nim wiele istotnym kwestii, takich jak zakup odpowiedniego stroju, dobranie prezentów, czy też zadbanie o fryzurę oraz makijaż. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób złożyć życzenia dla nowożeńców. Jest tak wiele rozmaitych możliwości, że zdecydowanie warto omówić najciekawsze z nich. Niektórzy z pewnością zdecydują się na najpopularniejsze rozwiązania, inni natomiast z chęcią wybiorą coś oryginalnego. Zapewni to młodej parze nieco różnorodności i urozmaici całe wydarzenie.

Życzenia dla nowożeńców w formie ustnej

Jeżeli uczestniczy się w uroczystości ślubnej, to przeważnie życzy się wszystkiego najlepszego młodej parze osobiście. Może to być szczególnie problematyczne dla introwertyków, aczkolwiek warto się przełamać. Najczęściej wszyscy goście ustawiają się w kolejce przed nowym małżeństwem i składają życzenia. Warto zadbać o to, by nie wygłaszać zbyt długiej mowy, ponieważ inne czekające osoby mogą zacząć się niecierpliwić. Nie jest także wskazane nadmierne żartowanie, gdyż ślub jest dosyć poważnym wydarzeniem i wymaga zachowania odpowiedniej powagi. Jeżeli zna się bardzo dobrze parę młodą, można złożyć im spersonalizowane życzenia. Jest bowiem wiadomo, czy ich marzeniem jest zakup domu, czy też szybkie powiększenie nowo założonej rodziny. Ważne jest zachowanie powściągliwości, by nie zepsuć nowemu małżeństwu tego wspaniałego dnia powiedzeniem czegoś niewłaściwego.

Życzenia dla nowożeńców w formie kartki

Czasem zdarza się, że z różnych względów nie ma możliwości pojawienia się na ślubie. Warto w takim wypadku przekazać życzenia za pomocą specjalnie do tego stworzonych kartek. Powinno wybrać się schludny, elegancki, ale jednocześnie przyciągający do siebie uwagę model. Można pozwolić sobie na napisanie trochę dłuższych życzeń, niż złożyłoby się osobiście. Świetnym pomysłem będzie stworzenie miłego wiersza, aczkolwiek nie każdy posiada takie umiejętności. Osoby o mniejszych zdolnościach artystycznych mogą wykorzystać już istniejące utwory, a jest ich naprawdę wiele, gdyż miłość jest jedną z głównych inspiracji artystów już od wieków. Jeśli potrafi się rysować, dobrze będzie to wykorzystać. Sprawi to, że wręczana kartka stanie się wyjątkowa, natomiast młoda para chętnie ją z tego powodu zatrzyma i ucieszy się z otrzymania takiego prezentu.

Jak jednak wręczyć życzenia w takiej formie? Otóż najprościej będzie wykorzystać pocztę, zwłaszcza, jeżeli mieszka się bardzo daleko. Kiedy to jednak nie jest aż taki duży problem, warto osobiście dać nowemu małżeństwu kartkę, odwiedzając ich w domu, ewentualnie zapraszając do siebie. Z pewnością ucieszy ich to bardziej niż list. Będzie to także świetna okazja do porozmawiania o uroczystości weselnej, a także do pogłębienia relacji.

Czego powinno się unikać? Przede wszystkim niestarannego pisma oraz skreśleń. Jeśli popełniło się błąd, to najlepiej kupić nową kartkę. Nie są one aż tak drogie, by przesadnie na nich oszczędzać. Ma ona wyrażać szacunek do młodej pary, a nie być napisana tylko po to, by szybko spełnić powinność złożenia życzeń i natychmiast o tym zapomnieć. Nie powinno się również wybierać śmiesznych lub wulgarnych kartek, ponieważ uroczystość ślubna jest poważnym wydarzeniem i jej adresaci mogliby się poczuć urażeni, nawet wtedy, gdy oboje cechują się dużym poczuciem humoru. Trzeba wiedzieć, kiedy należy zachować powagę.

Życzenia dla nowożeńców w formie filmu

Jest to niesamowicie oryginalna, a przy tym nowoczesna koncepcja. Przeważnie decydują się na to osoby młode, potrafiące świetnie posługiwać się nowoczesną technologią. Polega to w skrócie na tym, iż zbiera się odpowiednie fotografie, a następnie tworzy z nich film, dobierając oczywiście pasującą piosenkę w tle. Można w ten sposób zaprezentować etapy rozwijania się związku pary młodej, ale także pokazać, iż przez ten cały czas się im towarzyszyło. Mogą to być ilustracje przedstawiające wspólne wyjazdy, spotkania w rozmaitych miejscach, miłe spędzanie ze sobą czasu. Życzenia można wpasować tak, by pojawiały się w trakcie filmu u dołu zdjęć, ale niektórzy wolą, by ukazały się dopiero na ostatnim slajdzie. Większość osób swobodnie posługujących się komputerem z pewnością poradzi sobie z takim zadaniem samodzielnie, gdyż nie jest to specjalnie trudne przedsięwzięcie. Gotowe dzieło można wręczyć młodej parze na jakimś nośniku, na przykład na płycie, natomiast część ludzi decyduje się na udostępnienie go w mediach społecznościowych, by zobaczyli to także wspólni znajomi oraz rodzina. Jednakże nie każdy będzie mógł taki film stworzyć – musi to być osoba, która bardzo dobrze zna młodą parę, a przy tym spędza z nimi dużo czasu. W innym przypadku nie będzie się bowiem posiadało odpowiedniej ilości wspólnych zdjęć. Nie jest to więc niestety rozwiązanie dla każdego.

Życzenia dla nowożeńców w formie prezentu

Niektóre osoby nie są przekonane do wręczania kartek, wolą podarować nowożeńcom coś oryginalnego. Można zdecydować się chociażby na elegancki plakat z życzeniami, który to będzie mógł zostać zawieszony na ścianie. Ma się wtedy pewność, że prezent nie zostanie szybko zgubiony, a obdarowani będą często na niego spoglądać. Można zamówić go przez internet, ale także u fotografa, zwłaszcza, jeżeli chce się, by znalazło się na nim jakieś wspólne zdjęcie. Sprawi to, że podarunek będzie bardziej spersonalizowany, a co za tym idzie, sprawi więcej radości. Można zainwestować także w:

– ozdobne chusteczki,

– pudełka prezentowe,

– figurki,

– atrakcyjnie wyglądające pudełeczka,

– tabliczki.

Nie są to oczywiście wszystkie możliwości, ale zdecydowanie te najpopularniejsze. Życzenia ślubne nie muszą być nudne, da się je przekazać w oryginalny, ciekawy sposób, by wyróżnić się z tłumu weselnych gości. Młoda para z pewnością doceni nieszablonowy pomysł, bowiem jest on dowodem na to, że ktoś mocno się postarał, by zadowolić nowożeńców. Zaangażowanie i szczera chęć sprawienia komuś radości jest o wiele cenniejsza od pieniędzy. Nie musi to być wobec tego drogi podarunek.

Życzenia dla nowożeńców – który sposób wybrać?

Tutaj decyzja zależy głównie od osoby, jaka ma je składać. Istnieje wiele czynników, wpływających na ostateczny wybór. Są to między innymi:

– stopień, w jakim zna się parę młodą,

– fakt, czy jest się obecnym na ślubie,

– własna inwencja twórcza,

– posiadane umiejętności.

Każdy sposób jest dobry, by wyrazić radość z tego, że powstaje nowe małżeństwo. Nawet jeśli panna młoda i pan młody tworzą związek już od wielu lat, to i tak w pewnym sensie rozpoczyna się przed nimi coś nowego. Jest to dla nich niesamowicie ważna, pełna emocji chwila, choć niekoniecznie muszą być skłonni, by się do tego przyznać. Warto więc zachować powagę, umiar w słowach i nie próbować zażartować z całego wydarzenia. Może to bowiem skutkować pogorszeniem relacji. Im bardziej spersonalizowane życzenia się złoży, tym większą radość sprawi się nowożeńcom, aczkolwiek trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że pewnych rzeczy nie powinno się mówić.