Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Partnerka na wesele – zaufana przyjaciółka czy kobieta z przypadku?

Para młoda tradycyjnie zaprasza gości na wesele w parach. O ile w przypadku osób będących w stałych związkach jest to naturalne, o tyle single stają przed nie lada wyzwaniem, jakim jest wybór odpowiedniej partnerki na wesele. Wbrew pozorom nie jest to prosta sprawa – partnerka na wesele musi być osobą zaufaną, która potrafi zachować się w towarzystwie. Jakie jeszcze cechy musi posiadać i czy rzeczywiście konieczne jest zabranie ze sobą na wesele osoby towarzyszącej?

Partnerka na wesele – tak czy nie?

Naturalnym wydaje się, że będąc w związku należy zabrać ze sobą partnerkę na wesele, nie mówiąc już o sytuacji, w której pozostajemy w związku małżeńskim bądź w narzeczeństwie. Pamiętajmy, że w Polsce nie przyjęła się zasada „no ring, no bring”, która zakłada, że w parze przychodzą na wesele tylko narzeczeni lub współmałżonkowie. Dlatego też pary młode rzadko decydują się zapraszać gości bez osób towarzyszących. Choć przyjście na wesele z partnerką nie jest obowiązkowe, samotne spędzanie czasu na imprezie nie przyjęło się, szczególnie wśród osób młodych. Dlaczego przyjście z partnerką jest tak ważne? Powodów jest kilka:

 • możliwość nawiązania rozmowy z osobą towarzyszącą, szczególnie na weselu, na którym nie znamy zbyt wielu osób,
 • z partnerką weselną możemy tańczyć do woli,
 • możliwość skonsultowania weselnej stylizacji czy prezentu,
 • możliwość zbudowania nowej relacji i poznania partnerki z zupełnie innej strony.

W dodatku samotne wyjście na wesele ma podstawową wadę – podczas, gdy większość osób przychodzi z partnerami, możemy czuć się osamotnieni w towarzystwie. Wesela, na których znamy przynajmniej część rodziny lub znajomych dają możliwość nawiązania kontaktów z innymi gośćmi, jednak zdarzają się imprezy, na których nie znamy nikogo poza parą młodą. Wtedy o wiele lepiej jest zaprosić na wesele osobę towarzyszącą.

Partnerka na wesele – podstawowe cechy

Partnerka na wesele nie powinna być osobą przypadkową, którą zapraszamy z braku innych możliwości. Choć brzmi to nieco brutalnie, nie każda kobieta potrafi zachować się na imprezie, a jest to najważniejsza umiejętność w towarzystwie. Prawidłowość zachowania w towarzystwie cechuje się:

 • stosownym, kulturalnym zachowaniem wobec innych osób,
 • umiejętnością poruszania tematów neutralnych, które nie prowadzą do kłótni,
 • zachowaniem umiaru w piciu alkoholu,
 • umiejętnością doboru odpowiedniego stroju.

Idealna partnerka powinna także wykazywać chęć do tańca, jeżeli oczywiście my sami lubimy tańczyć i chcemy dobrze bawić się podczas wesela. Bardzo ważna jest także odpowiednia prezencja, ostatecznie prawidłowy strój weselny oddaje niejako szacunek dla młodej pary. Partnerka nie powinna ubrać się zbyt wyzywająco oraz w białą sukienkę, gdyż jest to kolor zarezerwowany wyłącznie dla panny młodej. Niestety to, czy partnerka ubierze się odpowiednio, do ostatniego momentu pozostaje tajemnicą. Niemniej jednak jeśli znamy wcześniej osobę, którą chcemy zaprosić na wesele, wiemy jak się ubiera na co dzień, zatem możemy wydedukować, czy będzie umiała ubrać się odpowiednio do okazji, jaką jest ślub i wesele. Pod kątem ubioru dobrze jest w partnerce znaleźć bratnią duszę, a więc osobę, która pomoże dobrać garnitur czy dodatki. Kobiety z reguły śledzą wszelkie zmiany w modzie, zatem osoba towarzysząca z pewnością powinna umieć doradzić w kwestii odpowiedniej stylizacji.

Czy koleżanka z pracy może być partnerką na wesele?

Single często stają przed trudnym wyzwaniem doboru partnerki na wesele. Niewiele z nich ma bowiem zaufaną przyjaciółkę, która w dodatku pozostaje stanu wolnego. Jest to bardzo istotne, gdyż zaproszenie kobiety pozostającej w związku jest bardzo nietaktowne. Pozostaje więc zadecydować, kogo zaprosić na wesele. Partnerka na wesele powinna być osobą, którą przynajmniej w jakimś stopniu znamy. Jeżeli koleżanka z pracy, to taka, z którą od czasu do czasu zamieniamy kilka zdań. Jeśli znajoma sąsiadka, to taka, z którą czasami uda nam się porozmawiać. Nie warto zapraszać osób, które znamy jedynie z widzenia, bo choć mogą okazać się dobrymi partnerkami weselnymi, w rzeczywistości niewiele o nich wiemy. Dodatkowo w złym tonie jest zaproszenie kobiety, z którą nie mamy zbyt wiele wspólnego. Pamiętajmy, że wspólne wyjście na wesele to niezobowiązująca impreza, na którą możemy zabrać nawet siostrę czy kuzynkę. Popularne staje się zapraszanie osób, które poznaliśmy w internecie. Na portalach społecznościowych można znaleźć mnóstwo ogłoszeń, w których panowie poszukują idealnej partnerki na wesele. Ich wymagania często są bardzo wysokie, natomiast w gruncie rzeczy nigdy nie wiedzą, kto zechce odpowiedzieć na ich zaproszenie. Osoba poznana w internecie może być dobrą partnerką weselną, jednak wspólną imprezę powinno poprzedzić kilka spotkań, które pozwolą się lepiej poznać. W sieci możemy być kim tylko chcemy, jednak rzeczywistość może okazać się zupełnie inna, przez co możemy boleśnie się rozczarować.

Partnerka na wesele – kogo nie zapraszać?

Poza listą cech, które powinna posiadać idealna partnerka na wesele, istnieje także kilka aspektów, które dyskwalifikują kobietę z możliwości wspólnego wyjścia na imprezę. Należą do nich:

 • okazywanie uczuć potencjalnemu partnerowi weselnemu – dla takiej kobiety wyjście na wesele może być sygnałem, że coś do niej czujemy, podczas gdy my nie mamy żadnych ukrytych zamiarów,
 • uczucie, które żywimy wobec potencjalnej partnerki – choć wspólne wyjście na imprezę wydaje się idealnym sposobem na nawiązanie głębszej relacji, w rzeczywistości może ją przekreślić, gdyż kobieta może poczuć się niekomfortowo,
 • nieumiejętność kontrolowania emocji przez partnerkę oraz zbytnia skłonność do napojów alkoholowych,
 • brak chęci pójścia z nami na imprezę – kobieta, którą kilkakrotnie trzeba o to prosić z pewnością nie chce wspólnego wyjścia na wesele, a jeżeli w ogóle się zgodzi, nie będzie się dobrze bawić.

Partnerka weselna z przypadku?

Zapraszanie osoby, z którą tak naprawdę nie chcemy iść na imprezę, nie ma najmniejszego sensu. Co prawda może okazać się, że będzie ona idealną partnerką, jednak w większości przypadków będziemy się z taką osobą najzwyczajniej nudzić i poszukiwać innych okazji do rozmowy z pozostałymi gośćmi. Poszukiwania na siłę nie mają więc większego sensu, choć większość mężczyzn boi się samotnego wyjścia na wesele i preferuje zaproszenia nawet przypadkowej osoby. Pamiętajmy jednak, że jest to spore ryzyko – zaproszenie osoby, której zbyt dobrze nie znamy bądź z którą zwykle nie znajdujemy wspólnych tematów do rozmowy, może szybko zakończyć imprezę. Równie złym pomysłem jest pójście z przysłowiową znajomą znajomej, z którą ktoś chce nas zeswatać. Tego typu sytuacje zwykle nie kończą się powodzeniem, a sromotną porażką.

Partnerka na wesele to z jednej strony zwyczajowa konieczność, z drugiej zaś należy zapraszać na imprezę tylko zaufane osoby. W przeciwnym razie zamiast dobrze się bawić możemy źle wspominać wspólne wyjście. Pamiętajmy, impreza ma być przede wszystkim miło spędzonym czasem, a nie przykrą koniecznością pokazania się z partnerką.