Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Wesele w stylu glamour – co powinno się na nim znaleźć?

Jednym z pierwszych kroków podczas planowania przyjęcia weselnego jest określenie stylu, w jakim się ono odbędzie. I chociaż współcześnie funkcjonuje ich kilkanaście, jednym z najczęściej wybieranych już od wielu lat jest styl glamour. Jest on zdecydowanie jednym z najbardziej eleganckich i wystawnych stylów i sprawia, że każda Panna Młoda może w tym dniu poczuć się jak prawdziwa księżniczka. Jak zatem zorganizować wesele w stylu glamour? Na to pytanie odpowiadamy poniżej.

Skąd wziął się styl glamour?

Trend ten przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie z kolei zrodził się na początku lat 20. XX wieku. Właśnie wtedy, po wielkim kryzysie, bogaci mieszkańcy urządzali huczne przyjęcia, na których obowiązkowe były eleganckie stroje i niemniej wystawne dekoracje. Pozwalało to na odcięcie się od przykrych doświadczeń z czasów kryzysu i powrót do kolorowego, bogatego życia. W Polsce wesela w stylu glamour zadomowiły się w latach 90. ubiegłego stulecia i cieszą się niesłabnącą popularnością aż do dziś?

Wesele w stylu glamour – gdzie je zorganizować?

Wesele w stylu glamour wymaga przede wszystkim odpowiedniego miejsca, które powinno być eleganckie i jasne oraz urządzone w nieco królewskim stylu. Tutaj doskonale sprawdzą się:

  • pałacyki, dworki i zamki, w których latem istnieje również możliwość zorganizowania ślubu plenerowego,
  • ekskluzywne hotele,
  • wystawne sale weselne zaaranżowane właśnie na styl glamour.

Biorąc pod uwagę taki styl wesela możemy oczywiście zdecydować się na własnoręczne udekorowanie sali, jednak musimy liczyć się, z tym, że nie w każdym miejscu możliwe będzie wprowadzenie tak wystawnego stylu. Przeszkodą mogą być m.in. sale z dużą ilością drewnianych elementów oraz wnętrza aranżowane na styl folk.

Jakie elementy wystroju powinny dominować w stylu glamour?

Diamenty to jedyni przyjaciele kobiety – mawiała Marilyn Monroe i pewna część kobiet z pewnością się z nią zgodzi. Dla miłośniczek tych drogocennych kamieni wesele w stylu glamour jest zdecydowanie spełnieniem marzeń. Na sali powinien dominować błysk i królewskie barwy, czyli purpura, butelkowa zieleń czy granat. W elementach wystroju warto również uwzględnić:

  • złoto lub srebro,
  • świeczki i wystawne świeczniki,
  • podtalerze ozdobione kryształkami,
  • efektowne oświetlenie,
  • klasyczne róże.

Wesele w stylu glamour to również odpowiednie menu. Warto zadbać o to, aby było ono urozmaicone i zawierało wykwintne potrawy. Karta powinna być zróżnicowana a produkty użyte do przygotowania dań muszą być najlepszej jakości.

Strój Państwa Młodych

Ubiór Państwa Młodych powinien być uzupełnieniem stylu glamour. Panna Młoda może w tym dniu poczuć się iście królewsko w sukni w stylu księżniczki, błyszczących pantofelkach i długim, katedralnym welonie. Doskonale sprawdzą się również wysokie upięcia zwieńczone eleganckim diademem.

Mogłoby się wydawać, że Pan Młody ma niewielkie pole do popisu jeśli chodzi o wesele w stylu glamour. Nic bardziej mylnego! Najważniejszy w tym dniu mężczyzna powinien postawić na smoking a nawet frak. Do tego warto dołączyć elegancką muchę, poszetkę, spinki z kryształkami i pantofle z połyskiem. Obok tak wystylizowanej Pary Młodej z pewnością nikt nie przejdzie obojętnie.

Błysk i elegancja to zdecydowanie najważniejsze elementy wesela w stylu glamour. I o ile elegancji nigdy zbyt wiele, o tyle w przypadku błysku warto niektóre sprawy przemyśleć kilka a nawet kilkanaście razy W końcu, co za dużo to niezdrowo, a chyba żadna Panna Młoda nie chce, aby cokolwiek odwróciło od niej uwagę w tym najważniejszym dniu.