Tyjesz po ślubie? To normalne!

Monday, 04. 25. 2011  –  Kategoria: Życie po ślubie

Tyjesz po ślubie? To normalne!

W poszukiwaniu przyczyn rosnącej liczby otyłych obywateli, greccy naukowcy przeegzaminowali ponad 17 tysięcy osób w wieku od 20 do 70 lat.

 

Okazało się, że żonaci mężczyźni są trzy razy bardziej narażeni na otyłość brzuszną, niż ich koledzy wolnego stanu! W przypadku kobiet, ryzyko nadmiernego przytycia wzrasta po ślubie dwukrotnie, pisze dziennik Daily Mail.

Za rosnącą wagę szczęśliwych małżonków uczeni obwiniają ich niezdrowy tryb życia. Zdaniem Greków pary po ślubie spędzają dużo czasu przed telewizorem, zajadając przy tym niezdrowe przekąski i dania na wynos. Rzadziej ćwiczą, a nawet rzadziej też uprawiają seks, co nie sprzyja spalaniu kalorii.

Trwały związek obniża poziom stresu i łagodzi wybuchowe charaktery małżonków. Dzięki temu osoby po ślubie mniej palą, choć odstawienie papierosów jest jednocześnie jedną z przyczyn tycia. Kiedy małżonkowie wylegują się na kanapie, panny i kawalerowie spędzają dużo czasu ćwicząc, by być jak najbardziej atrakcyjnymi dla potencjalnych partnerów. Jak tylko jednak znajdują tego na całe życie, zupełnie sobie odpuszczają wcześniejsze starania…

…Więcej informacji w serwisie iWoman.pl

Comments are closed.


Niedawno napisane