Tunezja. Z wizytą w Sousse.

Thursday, 10. 24. 2013  –  Kategoria: Życie po ślubie

Tunezja

Tunezja / Autor: Svetlana Grechkina / Źródło: flickr.com

Należy do najsłynniejszych kurortów w Tunezji, a wypoczynek na jej terenie jest gwarancją dobrej zabawy i relaksu w wyjątkowym otoczeniu. Sousse to miejsce wyjątkowe, które kusi magiczną atmosferą i licznymi atrakcjami. Jak można spędzić czas w tym miejscu? Co warto zobaczyć w czasie pobytu w tej części Afryki?

Sousse: miasto, które zachwyca

Jest jednym z największych miast i kurortów, jakimi może się pochwalić Tunezja. Cenne zabytki i szerokie plaże pokryte jasnym piaskiem to główne walory tego miejsca. Na wczasy chętnie przybywają tu rodziny z dziećmi, dla którym wygoda i bezpieczeństwo są równie ważne, jak atrakcyjność okolicy. Dla singli dobrym sposobem spędzania czasu w Sousse i jej okolicy są oferty takich biur, jak fly.pl, dzięki którym można odkrywać piękno tego nadmorskiego miasta w miłym towarzystwie. Tutejsze atrakcje mogą zadziwić każdego, a szeroki wachlarz możliwości spędzania tu czasu wolnego sprawia, że na nudę nikt tu nie może narzekać.

Z wizytą na starym mieście

Stare miasto w Sousse może zadziwić swym pięknem. Mimo intensywnie rozwijającej się turystyki, zachowało ono swój historyczny charakter. Historia tego miejsca sięga połowy IX wieku, a spacery wąskimi i krętymi uliczkami pozwalają na odbycie tu wyjątkowej podróży w czasie. Co można zobaczyć w czasie takiego spaceru? Zachwycają mury obronne, zadziwia też Wielki Meczet z IX wieku. Cennymi zbiorami kusi Muzeum Archeologiczne, którego zwiedzenie jest obowiązkiem dla każdego miłośnika historii. Poza murami starego miasta zachwycić może gości dzielnica francuska, która ze względu na ogromną liczbę pubów i barów pełni rolę rozrywkowego centrum miasta.

Wypoczynek na plaży

Sousse to również piękne plaże, uznawane za jedne z najwspanialszych w basenie Morza Śródziemnego. Pokryte jasnym piaskiem kuszą wygodnym zejściem do morza, są też miejscem doskonałym dla miłośników sportów wodnych. Tu każdy może cieszyć się wypoczynkiem w promieniach afrykańskiego słońca i cieszyć beztroską zabawą.

Okoliczne atrakcje

W pobliżu Sousse nie brak miejsc, które z pewnością warto zobaczyć. Wielką atrakcją dla podróżujących z dziećmi może się okazać wizyta w El Kantaoui. Czeka tu niezwykła fontanna, która przyciąga wieczornymi pokazami. Muzyka i światło sprawiają, że taki pokaz wywiera ogromne wrażenie na turystach. W pobliżu kurortu czeka też na całe rodziny niezwykły plac zabaw - Acqua Palace, będący jednym z najwspanialszych obiektów rekreacyjnych na terenie Tunezji.

Różnorodna Tunezja i jej kurorty nie bez powodu zyskały tak wielkie uznanie w oczach turystów. Sousse, na którego teren można dostać się dzięki coraz tańszym biletom lotniczym i promocyjnym ofertom Tunezja all inclusive czy Tunezja last minute dostępnym w wielu biurach podróży bez wątpienia jest jedną z przyczyn popularności tego kraju.

Comments are closed.


Niedawno napisane