Podziękowania dla rodziców

Tradycyjnie tuż po oczepinach Para Młoda składa oficjalne podziękowania dla rodziców w obecności zgromadzonych gości. Na początku Młodzi muszą podziękować rodzicom za trud włożony w ich wychowanie, miłość i przyjaźń. Życzenia te mogą być przygotowane samodzielnie przez Młodych. Powinny wyrażać prawdziwe uczucia, być szczere i płynące prosto z serca. Jeśli ktoś ma problem z doborem odpowiednich słów, może skorzystać z gotowych wzorów podziękowań dla rodziców.

Po wygłoszonych podziękowaniach następuje moment przeznaczony na wręczenie prezentów. Tu Młodzi mogą wykazać się własną inicjatywą, pomysłem i przygotować rodzicom wspaniałe pamiątki. Prezent powinien być dopasowany do rodziców, ich upodobań i charakteru. Każdy bowiem zna swoich rodziców i wie co ich ucieszy, a co zniesmaczy. Najczęściej Młodzi decydują się na wręczenie rodzicom dużych bukietów kwiatów, szczególnie ich ulubionej odmiany.

Innym pomysłem może być kosz upominkowy wypełniony dobrymi słodyczami, markową kawą oraz wybornym alkoholem. Bardzo popularne są także albumy ze zdjęciami. W albumach można umieścić zdjęcia rodzinne –rodziców razem z dziećmi ułożone chronologicznie, albo zdjęcia samych narzeczonych. Zdjęcia mogą być zawarte także w nieco innej formie - w drewnianej szkatułce lub fotoksiążce. Ciekawym pomysłem jest także wręczenie dużego zdjęcie o wymiarach np. 100cm x 120cm, które rodzice będą mogli z dumą powiesić na swojej ścianie. Para, która jest uzdolniona plastycznie może własnoręcznie wykonać drzewo genealogiczne rodziny, wraz z umieszczonym tam siebie - młodego małżeństwa jako kolejnego konaru drzewa.

Ciekawym wyjściem jest również wręczenie rodzicom specjalnych koszulek z napisem Super Tato, Super Mama, albo Mam Syna (koszulki dla rodziców Młodej), Mam Córkę (koszulki dla rodziców Młodego), lub też Będę Super Teściem, Będę Super Teściową. W ramach podziękowaniach można również dedykować rodzicom piosenkę. Postarajmy się jednak, by była to piosenka inna niż Wspaniałych rodziców mam, bowiem ta wychodzi już z mody, bo jest zbyt oklepana i powszechna. Piosenka wybrana może być ulubiona piosenką rodziców lub utworem kojarzącym się nam z naszymi rodzicami. Jako prezent można także przygotować płytę CD z nagranym filmikiem z udziałem narzeczonym lub z pokazem zdjęć w formie slajdów. Kolejną propozycją są szklane wazony ze specjalną wygrawerowaną dedykacją lub medale Rodziców nr 1 na świecie. Ta para, która dysponuje większymi środkami finansowymi przeznaczonymi na ten cel, może zafundować rodzicom weekend w SPA, w górach, albo kolację w dobrej restauracji.

Comments are closed.


Niedawno napisane