Kontraktowe małżeństwa. Hit w Arabii Saudyjskiej

Brak możliwości życia w nieformalnych związkach zmusza arabską młodzież do czasowych małżeństw określonych kontraktem.

Według islamskiej tradycji pary, które nie są w związku małżeńskim nie mają szans na życie seksualne. Ba! Nie mogą nawet widywać się na osobności.

Pomimo takich utrudnień tradycyjne małżeństwa stają się coraz większą rzadkością w Arabii Saudyjskiej. Dlaczego tak się dzieje?

Młodzi Saudyjczycy znaleźli sposób, aby ominąć restrykcyjne religijne prawo. Wchodzą w związek zwany misjar, jest to szczególna forma małżeństwa zawierana na określony czas. Będąc w takim związku małżonkowie żyją oddzielnie, mogą się jednak spotykać i uprawiać seks bez zobowiązań.

Na misjar bardzo chętnie decydują się mężczyźni, którzy unikają w ten sposób wysokich kosztów związanych z zawieraniem tradycyjnego ślubu. W przypadku małżeństw określanych kontraktem, mężczyzna nie ma obowiązku łożenia na żonę i ewentualne dzieci.

Co więcej kontrakt zawierany jest na określoną liczbę dni, np. miesiąc, ale może to równie dobrze być 10 lat. Po odczekaniu, określonych prawem, 45 dni można ponownie podpisać kontrakt i tym samym przedłużyć związek. Bogaci mężczyźni także chętnie korzystają z prawa misjaru. Zawierają go na przykład na okres wczasów.

…Więcej informacji w serwisie iWoman.pl

Comments are closed.


Niedawno napisane