Jak pić żeby się nie upić

Wednesday, 02. 9. 2011  –  Kategoria: Ogólne, Rodzice, goście i świadkowie

Jak pić żeby się nie upić na weselu

Polskie wesele najczęściej wiąże się z biesiadą i tańcami do białego rana. Jak wiadomo nie może na nim zabraknąć pysznego jedzenia oraz alkoholu w różnej postaci. Ale już nie tylko sama czysta króluje na weselnych stołach. Gospodarze weselni coraz częściej serwują także inne alkohole, słabsze lub mocniejsze, takie jak różnogatunkowe wina, piwo, whisky, gin czy nawet księżycówkę na stole z wiejskimi smakołykami. Dodatkowo zamawia się fontanny alkoholowe oraz barmanów, którzy nie tylko serwują przeróżne i smakowite drinki, ale także urządzają pokazy dla gości.

Dobra zabawa, jedzenie i alkohol – czyli jednym słowem super impreza! Jednak niestety wszystko ma także swoje złe strony… Na drugi dzień po tak hucznym i kolorowym weselu, goście mogą obudzić się z bólem głowy i innymi dolegliwościami typowymi dla kaca, którym potocznie określa się złe samopoczucie będące skutkiem spożycia w nadmiernej ilości napojów alkoholowych.

Aby nie tylko dobrze bawić się podczas wesela, ale także zachować dobre samopoczucie na drugi dzień, warto zapoznać się z kilkoma poradami na temat mądrego picia, czyli sposobami, które podpowiadają nam jak pić, by się nie upić i nie zmagać się na drugi dzień z nieprzyjemnymi dolegliwościami.

- - Po pierwsze nigdy nie należy pić na pusty żołądek!

- - Nie powinno się także przez piciem alkoholu spożywać ciężkostrawnych potraw takich jak kiszona kapusta, groch czy jajka.

- - Nie pić dużej ilości alkoholu na raz, alkohol najlepiej rozłożyć w czasie i podzielić na mniejsze dawki, zawsze trzeba pamiętać o umiarze!

- - Zawsze trzeba zapijać alkohol jakimś napojem bezalkoholowym, sokiem.

- - Podczas picia warto także zakąszać jakimś tłustszym jedzeniem , co spowolni wchłanianie alkoholu do organizmu.

- - Kategorycznie zabrania się przyjmować na dzień wcześniej leków, antybiotyków, zastrzyków czy wszelkich innych lekarskich specyfików!

- - Nie należy też mieszać alkoholi, najlepiej trzymać się jednego gatunku trunku.

- - Ważne jest także, by podczas wesela być wypoczętym i zregenerowanym, bowiem ludzie zmęczeni szybkiej się upijają.

- - Nie można siedzieć ciągle za stołem, tylko należy trochę potańczyć, przejść się po sali, a najlepiej oprócz tego także pospacerować po świeżym powietrzu.

- - Przed piciem można przyjąć spora dawkę witaminy C, albo już podczas spożywania alkoholu popijać sokami z duża ilością witaminy C, czyli np. pomarańczowym.

Comments are closed.


Niedawno napisane