Ciekawe, śmieszne i pomysłowe prezenty ślubne

Jeśli chcesz zaskoczyć Parę Młodą w dniu ich ślubu, musisz przygotować im niesamowity i nietypowy prezent ślubny. Najlepiej, aby miał w sobie także nutkę humoru. Aby ci w tym pomóc przygotowaliśmy listę śmiesznych propozycji prezentów ślubnych.

Często spotykanym pomysłem jest przygotowanie drewnianej szkatułki lub kuferka, który wypełnia się kwotą np. 300 zł rozmienioną na drobne monety – nawet po 1, 2 , 5 groszy. Im drobniejsze będą to monety, tym w kuferku będzie więcej zawartości. Ewentualnie monety te można zawinąć w ozdobny papier i folię, formując kształt cukierka, albo włożyć do dużej skarbonki świnki. Innym pomysłem jest własnoręczne przygotowanie drzewka szczęścia. Należy cienkie druciki powyginać w kształt drzewa - zrobić pień z pęku drucików, a ich końce powyginać w różne strony. Pień można związać, aby konstrukcja się nie rozpadła. Do gałęzi należy przyczepić kilka banknotów. Potem należy przygotować doniczkę najlepiej prostokątną, niedużą, wsypać do niej piasek, ubić go i wsadzić drzewko. Potem musisz zapakować swoje dzieło w ozdobną folię i doczepić karteczkę ‘Drzewko szczęścia’. Mniej pracochłonnym pomysłem jest przygotowanie kuferka pełnego słodyczy, cukierków, z napisem ‘Na osłodę życia’.

Jeśli Para Młoda jest dla Ciebie bliska i masz dostęp do ich zdjęć, to możesz w prezencie wykonać im fotoalbum pokazujący wszystkie etapy ich życia, od narodzić aż do teraz. Ewentualnie możesz zrobić Parze Młodej mozaikę – czyli jedno duże zdjęcie zrobione z ich malutkich wspólnych zdjęć, które z daleka wygląda jak całość, a z bliska widać ich jest złożone z wielu mniejszych. Kolejną propozycją jest wykonanie tortu ślubnego z rolek kolorowego papieru toaletowego. Na dole umieść najwięcej rolek i warstwowo układaj coraz mniej rolek, aż do 1 na górze. W papier powtykaj banknoty pieniędzy oraz kolorowe świeczki. Innym wyjściem jest zrobienie bukietu ślubnego z kuponów LOTTO, lub banknotów. Najpierw należy zrobić podstawę bukietu z dodatków, jakie dodaje się do kwiatów, a potem powtykać w tę konstrukcję wybrane papierki.

Jeśli nie masz zdolności manualnych, to możesz kupić gotową rzecz. Kup na przykład ogromną kartkę okolicznościową o wymiarach 100×70 cm. W środku powypisuj śmieszne wierszyki i życzenia wymyślone samodzielnie oraz podpatrzone w interencie. Zastanów się także nad pościelą dobrej jakości i dołączonej do niej książką Kamasutry, albo drewnianą kołyską wypełnioną maleńkimi ubraniami. Możesz także kupić kolorowe skarpetki dziecięce i powkładać w nie banknoty. Potem zbierz je razem, zwiąż wstążeczką i włóż do ładnego pudełka, najlepiej z przezroczystym wieczkiem. Pieniądze, banknoty, możesz także powkładać do butelki i dokładnie ją zakorkować. Potem nalep na niej kartkę z napisem: ‘W razie potrzeby zbić butelkę’. Inną opcją jest wypełnienie słoika monetami, szczelne jego zamknięcie i dołączenie kartki: ‘Na drobne grzeszki’.

Powodzenia w przygotowaniu wspaniałego prezentu ślubnego!

Comments are closed.


Niedawno napisane