Życie we dwoje

Thursday, 02. 3. 2011  –  Kategoria: Ogólne, Życie po ślubie

Życie w partnerstwie

Co zrobić, żeby uczucie jakim siebie darzycie nie zmalało po ślubie? Czy powiedzenie sobie sakramentalnego ‘tak” musi oznaczać koniec szalonej miłości? Jak sprawić, by wspólne życie w partnerstwie nie przynosiło nam rozczarowań i przykrości, a było harmonijne i pełne szczęścia?

Życie w partnerstwie nie jest wyłącznie słodkim i romantycznym filmem, gdzie problemy właściwie nie istnieją. Trzeba zdać sobie sprawę, iż w życiu są lepsze i gorsze momenty. Bez kompromisów, wspólnego zrozumienia nie uda się stworzyć związku, który przetrwa długie lata. Małżeństwo sprawia, że uczymy się siebie nawzajem, akceptujemy wzajemne wady i słabości, a to wymaga z pewnością cierpliwości oraz dobrych chęci. Należy pamiętać, iż jesteśmy tylko ludźmi i wszyscy popełniamy błędy, dlatego zawsze należy być wyrozumiałym i oczekiwać tego samego od drugiej strony.

Aby Wasze życie po ślubie przebiegało bez niepotrzebnych problemów, już na początku ustalcie podział obowiązków. Nie można doprowadzić do sytuacji, gdzie oboje małżonków wraca z pracy, a tylko kobieta zabiera się za sprzątanie, gotowanie i pranie. Abyście drogie panie nie musiały denerwować się na swoich mężów, porozmawiajcie z nimi szczerze czego oczekujecie i uzgodnijcie, kto czym się zajmuje. Taki jasny podział ustalony już na początku wspólnego mieszkania pozwoli uniknąć wielu spięć. A wspólne sprzątanie czy gotowanie w kuchni można urządzić w taki sposób, by dawał radość i zabawę obojgu małżonkom.

Bardzo częstą przyczyną kłótni jest także rywalizacja. Nie starajmy podporządkowywać sobie małżonka. Wasz związek powinien opierać się na pełnym zaufaniu i współpracy, gdzie nie ma miejsca na jakąkolwiek rywalizację. Układ partnerski to współdziałanie, kooperacja, gdzie każdy może się spełniać, realizować swoje pasje z poczuciem, iż jest wolnym człowiekiem. Nie można robić z małżonka swego niewolnika i kontrolować każdego jego ruchu, gdyż z pewnością nie chcielibyśmy, by on czynił nam w ten właśnie sposób.

Każdy z nas potrzebuje trochę swobody, dlatego najlepiej jakby każde z Was znalazło chociaż chwilę tylko dla siebie. Pozwólcie sobie na odrobinę tęsknoty i wolności. Ona niech spędzi czas z przyjaciółką, u kosmetyczki czy na zakupach. On niech zagra w koszykówkę z kolegami, w pokera czy wybierze się na mecz. Znajdźcie w sobie zaufanie i dajcie swobodę parterowi. Małżeństwo nie musi oznaczać spędzania każdej wolnej chwili tylko razem. Zdrowe podejście w tym wypadku jest jak najbardziej wskazane. A zaufanie jest podstawą każdego dobrego związku.

Bardzo ważną rzeczą, o której małżeństwa z długim stażem często zapominają to stałe zabieganie o siebie. Faza szalonego zakochania już minęła, a pojawia się dojrzała miłość. Sprawcie, aby to szalone uczucie wróciło do Was jeszcze raz. Wolnego czasu nie spędzajcie przed telewizorem, a idźcie na romantyczną kolację czy spacer w blasku księżyca. Starajcie się być dla siebie atrakcyjni. Zamiast dresów i wyciągniętych spodni, w których chodzisz po domu, załóż coś seksownego. Wasza miłość musi być cały czas aktywna. Szukajcie wspólnej rozrywki i pasji, dbajcie o siebie i swoich partnerów. O miłość trzeba dbać! Zaskocz swego partnera i zorganizuj przyjemny wieczór sam na sam.

Trzeba jasno powiedzieć, iż w każdym małżeństwie są wzloty i upadki. To normalne i nieuniknione. Ale wzajemna i szczera miłość, zaufanie i wyrozumiałość pomoże pokonać nawet najgorszy kryzys.

Comments are closed.


Niedawno napisane