Wiosenna dieta dla oczyszczenia organizmu

Tuesday, 04. 18. 2017  –  Kategoria: Moda i uroda

Wiosną, kiedy wszystko budzi się na nowo do życia, także i my odczuwamy potrzebę odnowy. Dlatego właśnie w tym czasie tak naprawdę wciela się w życie postanowienia, by mieć więcej ruchu, zacząć odchudzanie, zadbać o siebie. To nie tylko presja, aby przygotować sylwetkę i cerę do lata. Jest też coś w nadejściu nowej, zielonej pory roku, co wywołuje pragnienie odnowy.

Wiosenny detoks podejmowany jest przez coraz więcej osób. Kilka dni czy tygodni dla zdrowia i urody potrafi naprawdę poprawić samopoczucie po zimie, kiedy czujemy się pozbawieni energii, wszystko, łącznie z jedzeniem na talerzu, jest szare i smutne, trudno zdobyć się na większy wysiłek. Oczyszczająca dieta to świetny sposób na wejście w nowy sezon. Przy okazji pomoże w zrzuceniu nadmiaru tłuszczu. Przede wszystkim jednak detoks traktowany jest jako sposób na oczyszczanie organizmu z toksyn. Niskokaloryczna, pełna nieprzetworzonych produktów, czasem nawet bardzo restrykcyjna dieta sprawia, że nasze ciało czerpie z nagromadzonych rezerw. Wraz z nimi metabolizuje i usuwa substancje niepotrzebne, a nawet niekiedy szkodliwe.

Jakie są sposoby na wiosenny detoks organizmu?

Tak naprawdę spotkać można różne diety. Od przestawienia się po prostu na lżejsze potrawy i większą ilość świeżych produktów roślinnych, po kilkudniowe głodówki. Dużą popularnością cieszą się kuracje oczyszczające sokami. Dostarczają one organizmowi zastrzyk witamin i mikroelementów, jednocześnie wymuszając sięgnięcie do rezerw zgromadzonych w tkance tłuszczowej i wątrobie - gdzie niestety nasz organizm gromadzić może także toksyny. Podobnie działa post dr Dąbrowskiej, oparty na świeżych warzywach. Dieta ta stosowana jest przez wiele osób co jakiś czas, aby zniwelować różne problemy zdrowotne, wynikające często z dzisiejszego życia, środowiska, spożywanych na co dzień niekoniecznie zdrowych składników. Inną jeszcze opcją jest dieta pudełkowa (tzw. lunchboxy) nastawiona na oczyszczanie organizmu - i takie warianty są dostępne w większych miastach najczęściej w dostawie do domy lub biura - mówi specjalista z Pure & Fresh. Można również skorzystać z porad dietetyka. który ułoży dla nas indywidualny jadłospis.

Dieta dopasowana do stanu organizmu

Dobra dieta prozdrowotna - w tym zarówno kuracja oczyszczająca, odchudzająca, jak i stałe zalecenia - powinna uwzględniać nie tylko naszą masę ciała, stan zdrowia, ale także rodzaj wykonywanej pracy, styl życia, a nawet przyzwyczajenia i gusta smakowe, proponując zdrowsze wersje lubianych produktów. Profesjonalny dietetyk natomiast poprosić powinien o wykonanie badań krwi - podstawowej morfologii, poziomu witamin i innych substancji, kiedy mogą grozić nam niedobory, jak i świadczące o stanie zdrowia, gdy cierpimy na przewlekłe choroby lub mamy skłonność do określonych problemów. Dieta oczyszczająca dobrana do naszych potrzeb przyniesie same korzyści.

Tags:

Skomentuj


Niedawno napisane