Tajniki udanego wesela

Sunday, 09. 28. 2014  –  Kategoria: Organizacja wesela

Olśniewająca suknia ślubna, elegancki garnitur, złote obrączki, gustowne zaproszenia, liczne kwiaty i dekoracje – to podstawowe elementy, jakie kojarzą nam się z ślubem. O czym jednak zapomnieliśmy wspomnieć? Co ma fundamentalne znaczenie, jeśli chodzi o powodzenie przyjęcia weselnego? Oczywiście mowa tutaj o sali weselnej. Właściwy jej wybór stworzy odpowiednie warunki do zabawy i dostarczy niezapomnianych przeżyć, które z pewnością na długie lata zapadną w pamięć, zarówno parze młodej, jak i gościom weselnym.  Jak zatem znaleźć idealną salę na przyjęcie weselne?

Lista gości

Zanim zajmiemy się poszukiwaniami wymarzonego lokalu, powinniśmy sporządzić wstępną liczbę zaproszonych gości. Pomoże nam to ustalić, jakiej wielkości sali potrzebujemy. Warto mieć na uwadze, że lokale mogące pomieścić dużą liczbę gości są bardzo oblegane, a niektóre pary rezerwują je z dwuletnim wyprzedzeniem. Dlatego przygotujmy się, że zapewne przyjdzie nam czekać na ten wymarzony dzień nawet kilkanaście miesięcy.

Umiejscowienie sali

Kolejną ważną kwestią jest lokalizacja sali weselnej, która powinna zależeć od preferencji młodej pary. Ważne jest, by lokal, w jakim odbędzie się przyjęcie znajdował się w pobliżu Kościoła oraz miejsca zamieszkania przyszłych małżonków. Pod uwagę powinien być brany również koszt transportu gości oraz ich ewentualnego zakwaterowania.

Typ lokalu

Podjęcie decyzji o wyborze konkretnej sali ułatwi określenie, w jakiej stylistyce ma być ona utrzymana. Zwolennicy elegancji i szyku mogą zorganizować wesele w zabytkowym pałacyku lub dworku. Idący z duchem czasu do wyboru mają nowoczesne sale hotelowe lub restauracyjne. Zaś przywiązanym do kultury polskiej pozostają karczmy i gospody urządzone w swojskim klimacie. Na szczęście polska baza sal i obiektów weselnych jest naprawdę rozwinięta, więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Koszty

Podstawowym aspektem decydującym o wyborze konkretnej sali są koszty jej wynajęcia. Warto dokładnie zorientować się, co jest wliczone w podaną cenę. Dowiedzmy się, jak wygląda weselne menu. Sprawdźmy czy ciasto, napoje oraz dekoracja sali zawierają się w podstawowych kosztach, a także czy przewidziane są dodatkowe opłaty, np. za serwowanie własnego alkoholu.

Poszukiwanie sali

Jeżeli przemyśleliśmy wszystkie opisane wyżej aspekty, wiemy wstępnie ile gości pragniemy zaprosić, gdzie ma odbyć się wesele, określiliśmy maksymalną cenę za wynajem sali, na jaką nas stać oraz najbardziej odpowiadający nam typ lokalu, możemy przejść do poszukiwań wymarzonej sali. Bardzo przydatna w tym względzie jest strona sale weselne – www.saleweselne.com. Podana witryna umożliwia znalezienie wymarzonej sali na wesele osobom o najbardziej rozbudowanych oczekiwaniach. W jej bazie znajduje się ponad 2000 domów weselnych, restauracji, hoteli, dworków i gospód. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce pożądaną lokalizację, a natychmiast pojawi się lista interesujących obiektów weselnych. Zamieszczone w serwisie oferty lokali posiadają dokładne opisy i cennik oraz zbogacone są galerią zdjęć. Znalezienie sali weselnej nigdy nie było takie proste jak teraz. Wystarczy, że odwiedzimy wspomnianą stronę internetową, a bez wątpienia znajdziemy tam to, czego szukamy. I to bez wychodzenia z domu!

Comments are closed.


Niedawno napisane