Stylowy ślub znika z rynku

Tuesday, 04. 26. 2011  –  Kategoria: Moda i uroda

Stylowy ślub znika z rynku

Ostatni numer specjalnego magazynu o ślubach „InStyle Weddings” wyszedł w święta Bożego Narodzenia. I więcej numerów już nie będzie.

 

Choć liczba nowożeńców wcale nie maleje, to popyt na magazyny o tematyce ślubnej spada jednak systematycznie. Przynajmniej w USA.

„InStyle Weddings” to trzecie tego typu pismo zamknięte w ciągu ostatnich kilku tygodni. W ubiegłym miesiącu swoje dwa magazyny, „Elegant Bride” i „Modern Bride” wycofało z rynku wydawnictwo Conde Nast. Kwartalnik skupia się na ślubach gwiazd. Prezentuje szczegóły weselnych przygotowań takich sław jak Drew Barrymore czy Marcia Cross. Przyjęcia weselne pokazywane w „Instyle Weddings” były zawsze perfekcyjne i dopracowane w najmniejszym szczególe.

Zamknięcie pisma nie ma raczej nic wspólnego z tzw. klątwą „InStyle Weddings”, o której rozpisywał się „New York Times”. Otóż kilka celebrytek, które pojawiły się na okładkach magazynu odwołało swoje śluby lub niedługo po weselu ogłosiło separację. Tak było w przypadku m.in. właśnie Barrymore, a także Avril Lavigne czy Courtney Thorne-Smithe.

Upadek „InStyle Weddings” można za to powiązać z kryzysem. Wiele salonów mody ślubnej w USA ogłosiło swoją upadłość w ostatnich miesiącach. Nawet projektanci, tacy jak Vera Wang, obniżyli ceny swoich ślubnych kolekcji…

…Więcej informacji w serwisie iWoman.pl

Comments are closed.


Niedawno napisane