Sposoby na kaca

Sunday, 02. 27. 2011  –  Kategoria: Rodzice, goście i świadkowie

Sposoby na kaca po weselu

Jeśli nie przestrzegałeś zasad mądrego i umiarkowanego picia podczas zabawy weselnej to bardzo możliwe, że na drugi dzień po zabawie obudzisz się z kacem, czyli objawami związanymi z nadużyciem alkoholu.

Aby nie męczyć się długo z tymi objawami, musisz od razu po wstaniu z łóżka zacząć je niwelować. Pierwsze co musisz zrobić to wziąć chłodny prysznic, który skutecznie pobudzi krążenie krwi i podniesie ciśnienie. To doda ci potrzebnej energii. Następnie możesz wybrać się na krótki spacer, bowiem tlen i świeże powietrze także dobrze regenerują organizm.

Potem czas na posiłek. Musi on być lekkostrawny i zdrowy. Najlepiej sprawdzą się płatki na mleku, muesli, jogurty. Ważne by do śniadania włączyć także dużo warzyw i owoców pełnych witamin. Wypij szklankę soku pomidorowego (pełnego potasu, który musisz uzupełnić) albo marchwiowego. Zjedz garść winogron, pomarańczę, banana lub jabłko. Bowiem fruktoza zawarta w owocach wspomoże twój metabolizm i oczyszczanie organizmu.

Pamiętaj, by w ciągu dnia pić dużo wody mineralnej niegazowanej, herbatę miętową albo wodę z dodatkiem miodu. Powinieneś także uzupełnić niedobór witamin w organizmie. Chodzi tu głownie o magnez, który możesz przyjąć w postacie suplementu, oraz witaminę C, której źródło znajdziesz w soku pomarańczowym i porzeczkowy.

Dobry pomysłem będzie także wypicie kefiru. Mleczne produkty bowiem wspomaga bowiem wchłanianie cukrów, które alkohol wypłukał z twego organizmu. Możesz także zjeść miskę ciepłej zupy na mięsnym wywarze. Jeśli masz problem z nieświeżym oddechem dodaj do gotującej się zupy biały korzeń pietruszki i po ugotowaniu zjedz go z zupą. Innym sposobem jest kilkuminutowe ssanie liście laurowego.

Jeśli twój stan jest bardzo poważny możesz skorzystać z aptecznych specyfików. W razie wątpliwości zapytaj o radę farmaceutkę, a ona pomoże ci dobrać najlepszy lek. Czasem preparaty te są dostępne także na stacjach benzynowych i sklepach. Możesz także uciąć sobie popołudniowa drzemkę, bowiem sen jest najlepszym lekarzem w wielu dolegliwościach.

I niech takie męczarnie będą dla ciebie przestrogą na przyszłość. A na drugi raz staraj się pić umiarkowanie!

Comments are closed.


Niedawno napisane