Pomysł na prezent ślubny

Friday, 01. 28. 2011  –  Kategoria: Ogólne, Rodzice, goście i świadkowie

Pomysł na prezent ślubny… czyli co pomysłowego, eleganckiego i zarazem przydatnego kupić parze młodej

W dzisiejszych czasach goście weselni coraz częściej spotykają się z gotową, ułożoną listą prezentów ślubnych. Przyszła para młoda sama układa taką listę rzeczy, które chciałaby dostać w podarunku. Z jednaj strony jest to ułatwienie zadania gościom i zaoszczędzenie im nieraz kłopotliwych poszukiwań, a z drugiej jest to pewność dla pary młodej, iż dostaną to, co im się naprawdę przyda, a prezenty nie będą się dublowały.

Jeszcze inne pary proszą gości, by w prezencie podarowali im tylko i wyłącznie pieniądze. Taka opcja jest korzystna zarówno dla par młodych jak i dla ich gości. Goście nie muszą się w ogóle kłopotać z chodzeniem po sklepach, a para młoda uzbieraną kwotę może przeznaczyć na dowolny cel: wycieczkę, wkład do zakupu mieszkania czy samochodu.

Jednak są też sytuacje, w których para młoda nie sporządzi ani listy prezentów, ani nie poprosi gości o pieniądze. W takim przypadku zaproszony gość jest zmuszony do samodzielnego wyboru prezentu. Oczywiście takiego prezentu, który przyda się przyszłemu małżeństwu i z którego będą zadowoleni. Podczas dokonywania wyboru należy zastanowić się jakie potrzeby ma para młoda, czym się interesuje, albo czy na przykład kupiła niedawno mieszkanie, albo chce kupić je tuż po ślubie. Taka opcja daje spore pole do popisu, gdyż w nowym mieszkaniu potrzebne jest naprawdę mnóstwo różnych rzeczy do kuchni, łazienki, sypialni…

Lista z propozycjami prezentów ślubnych

Aby pomóc Państwu w tym jakże trudnym wyborze została sporządzona lista ciekawych i pomysłowych prezentów, z których na pewno ucieszy się każda para młoda. Prezenty te są dostosowane do każdej kieszeni, nie są drogie, a z pewnością eleganckie i gustowne. Pierwszym pomysłem jest komplet dobrej jakości pościeli satynowej. Idąc w stronę sypialni można skusić się także na narzutę patchworkową lub satynową, w komplecie z dwoma ozdobnymi poduszkami. Ciekawym pomysłem wydaje się także zakup stojaka na wino, pięknych kieliszków do wina oraz oczywiście (jako idealne dopełnienie) butelki dobrego wina z ze specjalną dedykacją i datą. Kolejnym pomysłem jest zakup 12 (bądź też 6) srebrnych łyżeczek do herbaty. Łyżeczki takie ręcznie zdobione można znaleźć w wielu polskich sklepach po naprawdę atrakcyjnych cenach. Wraz z pięknym obrusem staną się eleganckim i wytwornym prezentem dla każdej pary młodej. Kolejnym propozycją jest zakupów 12 trójzębnych widelczyków do ciasta, w zestawie z nożem oraz łopatką do ciasta. Idąc w stronę słodkich deserów można zastanowić się również nad pucharkami do lodów, deserów dobrej firmy lub też nad talerzykami deserowymi. Możemy także wyręczyć młodą parę i wyposażyć jej jadalnię w piękną zastawę obiadową dla 12 osób, która z pewnością będzie służyła przez wielu lat. Innym pomysłem na wyposażenie jadalni jest zakup zestawu kieliszków do najróżniejszych trunków: do wina białego, czerwonego, szampana, koniaka, wódki. Dobrymi pomysłami są także sprzęty do kuchni takie jak robot kuchenny, zestaw naczyń żaroodpornych, brytfanna, stalowy czajnik bezprzewodowy, mikser czy też dobra patelnia teflonowa. Jeśli para młoda jest typem romantyków to dobrym prezentem dla nich mogą stać się dwa ciepłe, miękkie szlafroki - męski i damski. Do tego można dokupić dwie dobrej jakości filiżanki (np. firmy Rosenthal), które umilą chwile spędzane wspólnie przy kawie. Albo zamiast filiżanek można dobrać pod kolor szlafroków komplet eleganckich ręczników, lub też zakupić ręczniki jako samodzielny prezent.

Jeśli podoba nam się jakiś prezent, który jest jednak za drogi na naszą kieszeń, to pamiętajmy, iż zawsze możemy się złożyć z jedną lub kilkoma osobami na daną rzecz, dzieląc tym samym koszty. A jeśli boimy się, ze prezenty mogą się dublować, należy zaproponować starszej druhnie, by prowadziła listę prezentów i pilnowała, by nic się nie powtórzyło. Druhna może także zbierać chętnych do wspólnego zakupu większego prezentu.

Comments are closed.


Niedawno napisane