Pieniądze coraz popularniejszym prezentem

W Polsce od lat oczywistym jest, że młodej parze lepiej podarować w prezencie ślubnym gotówkę, ale na świecie do niedawna pokutowały listy prezentowe. Jednak najnowsze badania, przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, pokazały że również na zachodzie Europy młode małżeństwa wolą pieniądze od tradycyjnych prezentów.

U nas może się to wydawać dziwne, bo młode pary nie muszą prosić o gotówkę w prezencie, rodzina dobrze wie, że taki prezent przyda się bardziej niż kolejny zestaw porcelany. Na zachodzie Europy jednak to zupełnie nowy trend. Wcześniej młode pary bały się prosić o pieniądze.

Prawie połowa przyszłych nowożeńców, zapytanych w ankiecie magazynu ślubnego, przyznaje, że gotówka to dla nich idealny prezent i z radością poprosi o nią zaproszonych na wesele. Młode pary wolą bowiem dostać od gości pieniądze niż jakikolwiek prezent wybrany z weselnej listy.

A listy te, dołączane do zaproszeń, to wieloletnia tradycja. Odwrót od nich tłumaczony jest kryzysem finansowym.

Kiedy sytuacja finansowa nie wygląda najciekawiej, nowożeńcy nie chcą być zasypywani tonami niechcianych prezentów. Są praktyczni – wolą pieniądze! Listy prezentów ślubnych są jednak wciąż popularne wśród 29 procent przyszłych małżonków, którzy wzięli udział w ankiecie.

Według tych badań młode pary coraz częściej same płacą za swoje śluby. Nic więc dziwnego, że proszą o prezenty w postaci gotówki – wesele powinno się zwrócić. Tylko 26 procent przyjęć weselnych opłacanych jest przez rodziców nowożeńców. Brytyjskie pary, które wzięły udział w ankiecie, wydają na swój ślub średnio 20 tysięcy funtów.

…Więcej informacji w serwisie iWoman.pl

Comments are closed.


Niedawno napisane