Każda z kobiet marzy o tym, by w dniu swojego ślubu wyglądać jak najlepiej, nie wszystkie jednak wiemy, w jaki sposób zadbać o siebie przed tym wydarzeniem. Warto poznać kilka sztuczek, dzięki którym zachwycimy wszystkich promienną cerą i świetlistym spojrzeniem.

Choć wiele z nas narzeka, że w gorączce przedślubnych przygotowań trudno znaleźć czas wyłącznie dla siebie, znajdźmy w gąszczu codziennych obowiązków kilkunastominutową lukę, którą poświęcimy na pielęgnację delikatnej i cienkiej skóry okolicy oczu. Zazwyczaj stosujemy kosmetyki przeznaczone do ochrony całej twarzy. Na kilka miesięcy przed ślubem warto jednak wzbogacić nasz urodowy rytuał o produkt, który zadba wyłącznie o tę wrażliwą strefę. Od tego, jaki krem pod oczy wybierzemy, będzie zależeć to, jaki efekt uzyskamy.

Najlepszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po te spośród kosmetyków, które dzięki aktywnym składnikom i lekkiej konsystencji intensywnie zregenerują cienką skórę

i w krótkim czasie znacząco poprawiają jej kondycję. Sięgajmy po produkty znanych marek, specjalizujących się w tworzeniu środków pielęgnujących, które mają doświadczenie, dzięki czemu nie będziemy używać kosmetycznych bubli.

Prawidłowa aplikacja

Niewiele z nas zdaje sobie sprawę z tego, że sam krem pod oczy nie wystarczy, by zapewnić delikatnej skórze pełną ochronę. Nieumiejętne nakładanie produktu może spowodować więcej kłopotów niż korzyści, dlatego warto nauczyć się kilku zasad, dzięki którym nie pogorszymy stanu naszej cery.

Przede wszystkim, aplikujmy krem pod oczy (np. Garnier) wieczorem, jedynie wtedy, gdy usuniemy z twarzy pozostałości po noszonym przez cały dzień makijażu. Dzięki czemu produkt lepiej się wchłonie, a my pozwolimy skórze na swobodną regenerację, niezakłóconą warstwą podkładu wymieszanego z pudrem czy korektorem.

Pamiętajmy również o tym, by nie wcierać intensywnie kremu pod oczy, ponieważ możemy uszkodzić cienką skórę! Lepszym rozwiązaniem będzie nałożenie niewielkiej ilości środka, a następnie wklepanie go opuszkami palców, aż do całkowitego wchłonięcia.

Duet idealny

Efekt, jaki uzyskasz dzięki stosowaniu kremu pod oczy możesz delikatnie wzmocnić również dzięki naturalnym metodom. Zamiast nieustannie martwić się o przebieg ceremonii, staraj się spać przynajmniej 7-8 godzin dziennie, dzięki czemu sińce pod oczami będą mniejsze, a działanie kosmetyku pielęgnacyjnego bardziej zauważalne.

Comments are closed.


Niedawno napisane