Osiągnij spojrzenie gwiazdy filmowej

Tuesday, 11. 4. 2014  –  Kategoria: Moda i uroda

Oglądając filmy czy programy z udziałem znanych ludzi, niejednokrotnie zastanawiamy się, jak udało im się osiągnąć tak perfekcyjny, kuszący makijaż oczu. Naucz się wykonać podobny, a na swoim ślubie z pewnością będziesz błyszczeć jaśniej niż kiedykolwiek!

Ktoś – a zwłaszcza mężczyzna – mógłby powiedzieć, że malować potrafi się każdy. Jednak jeśli tylko próbowałaś zrobić sobie efektowny makijaż na wielkie wyjście, z pewnością wiesz, że wcale nie tak łatwo osiągnąć spektakularny efekt na miarę postaci, jakie oglądamy na zdjęciach sławnych fotografów, w kinie czy telewizji. Oczywiście możesz usprawiedliwiać się tym, że nie masz do dyspozycji sztabu wizażystek, ale to marne pocieszenie – w końcu i tak chcesz świetnie wyglądać. Ale nie przejmuj się. Wystarczy kilka prostych wskazówek i trochę wprawy.

Kilka uwag o pielęgnacji i przygotowaniu skóry

Rzecz jasna przed przystąpieniem do makijażu oczu, użyciem tuszu do rzęs czy cieni należy dobrze przygotować skórę wokół oczu. Zwłaszcza po 25. roku życia wymaga ona odpowiedniej pielęgnacji, czyli stosowania kremów albo żeli dedykowanych właśnie tej okolicy. Wiele kobiet decyduje się również na stosowanie odżywek do rzęs, które mają sprawić, że będą one mocniejsze, gęstsze i dłuższe.

Kiedy już wykonamy wszystkie potrzebne nam kroki pielęgnacyjne, możemy przejść do makijażu. W przypadku wyjątkowo problematycznej skóry, na której cień ma tendencje do obsypywania się, warto zastosować bazę pod cienie do powiek. Analogicznie można postąpić w przypadku kłopotów z utrzymywaniem się tuszu do rzęs – istnieje wiele specjalnych baz, a te z pewnością pomogą się z tym uporać. Oczywiście należy także nałożyć korektor pod oczy, jeśli masz skłonność do cieni lub opuchnięć.

Make-up oczu krok po kroku

Następnie przystąp do pomalowania oczu cieniami. Oczywiście wszystko zależy od tego, jaki efekt chciałabyś uzyskać oraz jaką masz karnację. Sprawdź, jakie kolory do ciebie pasują, a następnie zdecyduj, czy chciałabyś powiększyć oko, czy może wręcz przeciwnie. Jeśli nie jesteś najlepsza w łączeniu kolorów, wybranie gotowej palety powinno rozwiązać problem.

Dalszy krok to eyeliner. Masz do wyboru kilka wariantów – formę pędzelka, ołówka czy flamastra. Pamiętaj, że zwłaszcza wyraźna kreska na górnej powiece wymaga nieco wprawy. Uważaj też, aby nie przesadzić, bo jeśli zrobiona przez ciebie linia będzie zbyt długa i za daleko wyjedzie za oko, możesz osiągnąć groteskowy efekt.

Na koniec dokładnie wytuszuj rzęsy. Oczywiście technika malowania zależy od szczoteczki – na początek nie wybieraj takich, którymi posługiwanie się wymaga nieco większego zaawansowania. Poza tym wybierz sprawdzony produkt, na przykład tusz do rzęs firmy Maybelline. Jeśli masz bardzo krótkie i rzadkie rzęsy, możesz też pomyśleć o przyklejeniu sztucznych, ale nie decyduj się na to, o ile nie jesteś przekonana, że w twoim wypadku nie da się niczego „podreperować” makijażem.

Mamy nadzieję, że na swoim ślubie będziesz naprawdę zachwycała uwodzicielskim spojrzeniem. Nie zapominaj tylko, że najbardziej imponujący efekt czasem uzyskujemy dzięki minimalistycznemu podejściu.

Comments are closed.


Niedawno napisane