Oczepinowe  nagrody dla gości weselnych

Każda Para Młoda stara się zorganizować niezapomniane zabawy oczepinowe, które zabawią przybyłych gości i rozruszają zabawę weselną. Młodzi chcą wybrać jak najciekawsze i najzabawniejsze konkursy, tak by sprawić, by ich wesele było długo i mile przez wszystkich wspominane. Aby tak się stało należy także koniecznie pomyśleć o oczepinowych nagrodach dla gości.

Najpopularniejszą nagrodą w konkursach na weselu jest alkohol. Zazwyczaj zwycięzcom wręcza się czystą weselną, jednak dla pań można przyszykować trunek z mniejszą zawartością alkoholu - wino lub szampana. Jeśli w grupie znajomych, czy w rodzinie są osoby, które nie piją alkoholu, to jako nagrody można przyszykować także dobre słodycze. Tak samo słodycze są dobrym wyjściem, jeśli na weselu przewiduje się konkursy z udziałem dzieci. Innym pomysłem jest wręczanie zdjęć Młodej Pary ze specjalną dedykacją lub wierszykiem. Kolejną opcją jest także wyróżnienie zwycięzców poprzez podarowanie im specjalnego tańca z Parą Młodą

Jeśli chcemy na weselu przeprowadzić śmieszne konkursy, które rozbawią do łez zgromadzonych gości, to możemy przyszykować także śmieszne nagrody. Na przykład wodzirej może powiedzieć dla zwycięzcy, że w konkursie wygrał express do kawy, po czym wręczyć mu ,,Super express” i paczkę kawy. Albo, iż został szczęśliwym zwycięzcą “Poloneza Caro” i potem podarować mu butelkę wódki „Polonez” oraz paczkę papierosów „Caro”. Inną nagrodą może być “Deskorolka”, czyli mała deska i rolka papieru toaletowego, albo rejs “Batorym”, czyli butelka wódki. Inną propozycją nagrody jest kolacja przy świecach w chińskiej restauracji, czyli wręczenie zwycięzcy torebki ryżu, małej świeczki i chińskich drewnianych pałeczek do jedzenia. Albo po serdecznych gratulacjach zwycięstwa w konkursie można zażartować, iż np. nagrodą w tym oto trudnym konkursie jest niezwykle cenna i wyróżniająca nagroda, jaką jest pomoc w sprzątaniu sali weselnej po dzisiejszej imprezie.

Pamiętajmy jednak, by nagrody te mimo wszystko pozostawały w dobrym smaku, były zabawne, ale jednak nie obrażające nikogo. Wybierając je musimy wziąć pod uwagę naszych gości, ich upodobania i poczucie humoru. Ważne jest bowiem, by nikogo nie urazić i nie spowodować, by ktoś czuł się niepotrzebnie zażenowany.

Comments are closed.


Niedawno napisane