Obrączki ślubne

Wednesday, 03. 2. 2011  –  Kategoria: Moda i uroda

Obrączki ślubne

Obrączka ślubna to nie tylko metalowy krążek noszony na palcu, ale symbol małżeństwa, nowo założonej rodziny i nowego etapu w życiu Pary Młodej. Tak jak małżeństwo i wspólna miłość trwa całe życie, tak obrączka przez całe życie noszona jest na serdecznym palcu prawej ręki.Przy wyborze wymarzonych obrączek można kierować się panującymi trendami na rynku, jednak nie koniecznie. Bowiem moda mija szybko, a obrączki pozostają na zawsze. Dlatego lepiej kierować się swoim gustem i upodobaniami podczas wyboru.

Na początku musimy się zdecydować z jakiego materiału chcemy mieć wykonane nasze obrączki ślubne. Na rynku bez problemu możemy dostać obrączki z tradycyjnego żółtego złota, srebra, z białego złota, łączonego (białe i żółte), a nawet z tytanu, miedzi czy platyny. Oczywiście poszczególny materiał to inna cena, ale także różna trwałość obrączek. Najtrwalsze są obrączki tytanowe, jednak są najdroższe i nie każdemu odpowiada ich kolor, barwa. Najmniej trwałe są obrączki ze srebra. Srebro jest podatne na zarysowania i łatwo je zgiąć. Najczęściej wybierane są natomiast obrączki z żółtego, białego złota, jak i łączone. Złoto jest dość trwałe, jednak z czasem pojawiają się na nim ryski. Tak samo para, która wybierze obrączki matowe musi liczyć się z tym, iż mat zetrze się, w zależności od obrączek nawet już po pół roku.

Ostatnim przebojem są obrączki, które w wersji damskiej są ozdobione kamieniami np. brylantami, cyrkoniami czy kryształami Swarovskiego. Para obrączek, męska i damska, jest identyczna, a jedynie damska wyróżnia się wtopionymi kamieniami. Może to być zarówno jeden, niewielki kamień, jak i kilka kamieni osadzonych dookoła obrączki.

Należy pamiętać, iż kamienie w obrączce potrafią urzec każda kobietę, jednak razem z tym urokiem idzie w parze wysoka cena. Tak samo im grubsze obrączki, im więcej kruszcu pójdzie na ich wykonanie, tym cena będzie wyższa. Koszt uzależniony jest także od jubilera, bowiem często zdarza się, iż ten sam produkt znacznie różni się cenowo w dwóch różnych sklepach. Metodą na zaoszczędzenie jest wybór obrączek w katalogu, lub markowym salonie jubilerskim i udanie się do małego zakładu złotniczego, aby tam wykonać obrączki. Efekt będzie ten sam, wykonawca na pewno poświęci nam sporo uwagi i dokładnie wychwyci o co nam chodzi, a cena może być nawet o połowę niższa.

Comments are closed.


Niedawno napisane