Europejscy książęta - najlepsze partie kontynentu?

Brytyjski następca tronu - książę William ogłosił właśnie, że w przyszłym roku weźmie ślub. Jego wybranką jest 28-letnia Angielka, Kate Middleton. I chociaż dla wielu fanek księcia to bardzo smutna wiadomość, ciągle jeszcze jest szansa na to, żeby zostać Kopciuszkiem XXI wieku. Oto lista innych, atrakcyjnych i cały czas wolnych europejskich arystokratów.

Karol Filip (książę Varmland)

Ten przystojny 31-latek urodził się jako następca szwedzkiego tronu, ale stracił pierwsze miejsce w kolejności. Po zmianie ustawy sukcesyjnej tytuł przypadł jego starszej siostrze – popularnej Wiktorii. Według aktualnie obowiązujących przepisów w Szwecji nie jest istotna płeć potomka królewskiego, ale kolejność urodzin. Stało się to wbrew wielowiekowej tradycji, nie pomogły też zastrzeżenia króla – Karola XVI Gustawa.

Karol Filip studiował m.in. nauki ścisłe w USA. Ukończył też akademię wojskową w Szwecji, a w 2007 r. został mianowany porucznikiem Królewskiej Akademii Marynarki.
Książę interesuje się sztuką i studiuje projektowanie graficzne. Jak podaje oficjalna strona szwedzkiej rodziny królewskiej, zaprojektował nawet okładkę płyty z muzyką z Dziadka do Orzechów, Piotra Czajkowskiego.

Książę uwielbia naturę, a w dzieciństwie był skautem. To entuzjasta sportu. Uwielbia m.in. żeglować i jeździć na nartach. Nie stroni też od polowań i wyścigów na gokartach. W 2004 biegł w Sztokholmie w sztafecie niosącej ogień olimpijski.

A oto inni europejscy książęta, którzy pozostają nadal kawalerami do wzięcia: Amadeusz Belgijsk, Henryk Karol Albert Dawid Windsor, Wilhelm Burbon-Parmeński oraz Feliks Leopold Burbon-Parmeński.

…Więcej informacji w serwisie iWoman.pl

Comments are closed.


Niedawno napisane