Dekoracje sal weselnych

Saturday, 02. 12. 2011  –  Kategoria: Ogólne, Organizacja wesela

Dekoracje sal weselnych

Doskonałe zorganizowanie przyjęcia weselnego to nie tylko wybranie pięknej sali oraz zamówienie cateringu, ale to również, a może i przede wszystkim udekorowanie sali weselnej. Para Młoda ma w tej kwestii szerokie pole do popisu oraz możliwość urzeczywistnienia własnych wizji.

Na początku należy zacząć od wyboru koloru przewodniego przyjęcia weselnego. Może to być ulubiony kolor Pary Młodej, kolor modny w bieżącym sezonie, albo kolor nawiązujący do pory roku, w której wesele się odbędzie. Kolor ten będzie kolorem, w którego odcieniach należy dobierać wszelkie dodatki. Kolor przewodni jest bardzo ważny, bowiem pomoże nam zapanować nad kolorystyką na sali, sprawiając, iż nie będzie tam za mocno pstrokato i kolorowo.

Potem należy zastanowić się nad wyglądem stołów, ich wielkością i ilością osób zasiadających przy każdym z nich. Potem należy wybrać kolor obrysów. Zaleca się zazwyczaj wybór białych obrusów, a do nich kolorowych dodatków. Potem należy wybrać zastawę stołową. Zarówno kształt talerzy, jak i ewentualny kolor lub zdobienia. Ważne są także kieliszki i innego rodzaju szkła. Coraz częściej Młodzi wybierają szkła kolorowe, zgodnie z kolorem przewodnim. Musimy pamiętać, by całość tworzyła jedność i nie była pomieszaniem stylów.


Dodatkowo można zdecydować się także na pokrowce na krzesła, przeplatane z tyłu kokardą. Do uroczystości weselnej pasują najbardziej pokrowce jasne: białe, beżowe, ecru. Tak przybrane krzesła dodadzą uroku i elegancji każdej sali.


Totem należy zastanowić się nad kwiatami, które będą ozdabiały stołu. Ważne, by bukiety nie były za duże, bowiem w innym wypadku mogą gościom utrudniać widoczność. Kwiaty musza być także świeże, najlepiej, by było przywiezione w dniu ślubu. Kwiaty mają również nawiązywać do koloru przewodniego. Mogą także nawiązywać do panującej pory roku. Warto, by było, gdyby Para Młoda na swoim stole posiadała duży, największy bukiet na sali, z tych samych kwiatów co na stołach gości.


Stoły można również udekorować świecami. Mogą to być świece w ozdobnych kieliszkach, pucharkach, świece pływające lub stojące na wysokich nóżkach. Ostatnim hitem są także świece zmieniające kolor.

Planując dekoracje weselne, warto pomyśleć także o winietkach, które przypiszą każdemu gościowi jego miejsce przy stole, a także o tablicy z planem usadzenia gości, którą ustawia się przez salą weselną, tak by przybyli od razu wiedzieli w kierunku jakiego stolika się kierować. To pomoże nam zachować ład i spokój,  kiedy zaproszona rodzina i znajomi zacznie schodzić się na przyjęcie weselne.

Comments are closed.


Niedawno napisane