Co zrobić, by oczy nabrały wyrazu?

Tuesday, 11. 5. 2013  –  Kategoria: Moda i uroda

Oczy to taka część naszej twarzy, która najbardziej przyciąga wzrok. Często patrzymy sobie w oczy, nawet mijając nieznajome osoby na ulicy. Zapewne dlatego tak bardzo my, kobiety, chcemy aby nasze oczy były piękne i uwodzicielskie.

Pierwszym krokiem do osiągnięcia celu jest zadbanie o odpowiednią pielęgnację wrażliwych okolic oczu. Właściwe nawilżanie, a od pewnego wieku walka z tzw. kurzymi łapkami sprawią, że wszelkiego rodzaju makijażowe triki będą wyglądały estetycznie, a nie tandetnie. W końcu jednym z celów makijażu jest ujmowanie nam lat, a nie dodawanie. Co więc zrobić, aby hipnotyzować spojrzeniem?

Najprostsza droga

Bez względu na to, czy mówimy o nastolatkach, czy starszych kobietach, najbardziej podstawowym kosmetykiem, dzięki któremu nasze oczy nabiorą wyrazu, jest tusz do rzęs. Bywa że prócz niego  nic innego nie jest potrzebne, dlatego warto wybrać maskarę z głową, by odpowiadała naszym oczekiwaniom. Czasem zamiast cieni, kredki i innych kosmetyków wystarczy dobry, pogrubiający tusz do rzęs, taki jak Colossal firmy Maybelline, by oczy nabrały głębi i sprawiały, że aż chce się w nie patrzeć.

Nieco dłuższa droga

Jeśli mamy czas, a skóra wokół oczu wymaga nieco większego makijażowego oszustwa, aby wyglądać pociągająco, trzeba zastosować nieco więcej trików. Począwszy od rozświetlającego korektora pod oczy, przez cień do powiek o odpowiednim odcieniu i konsystencji, aż po ewentualną kreskę i obowiązkową maskarę. Uff, trochę tego jest, ale czego się nie robi dla urody i efektu młodego, promiennego spojrzenia.

Akcent przykuwający wzrok

Naturalny look zostawmy nieco z boku. Możemy sprawić, że nasz rozmówca nie będzie mógł oderwać spojrzenia od naszych oczu za pomocą drobnych akcentów. Na przykład używając odrobinę bardzo intensywnego koloru w zewnętrznym kąciku oka. Albo migotliwy cień na środku ruchomej części powieki, który jest widoczny jedynie w momencie mrugania. Intrygujące, prawda?

Brwi jak ramka dla obrazu

Choćby nie wiem co, makijaż nigdy nie będzie pełny jeśli zaniedbamy brwi. Jeśli farbujemy włosy należy zadbać, aby brwi były w podobnym odcieniu. Można w tym celu zrobić hennę lub użyć kredki do brwi. Także kształt nie jest bez znaczenia. Jeśli nie jesteśmy w stanie same zadbać o te szczegóły, pomocna będzie wizyta u kosmetyczki.

Comments are closed.


Niedawno napisane